Wybory prezydenckie 2020. Zgłaszanie kandydatów na członków obwodowych komisji

Trwają przygotowania do wyborów prezydenckich, które odbędą się już 10 maja. – Zgłoszenie kandydatów na członków komisji może zostać przesłane (najpóźniej do 10 kwietnia 2020 r. w godzinach pracy normalnego funkcjonowania urzędu) w formie skanu, za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie jest przy tym wymagany podpis elektroniczny – czytamy na stronie Urzędu Gminy Jabłonna.

W takim przypadku, oryginały zgłoszenia należy przesłać do jabłonowskiego urzędu tradycyjną pocztą (oryginalne dokumenty nie muszą zostać doręczone do czasu upływu terminu na dokonywanie zgłoszeń).

– W przypadku wysłania zgłoszenia pocztą lub skanem za pośrednictwem poczty elektronicznej dopuszczalne jest uwierzytelnienie kopii upoważnienia pełnomocnika wyborczego do zgłoszenia kandydatów przez osobę zgłaszającą kandydatów, a nie przez pełnomocnika wyborczego – przekazuje Urząd Gminy Jabłonna.

W Urzędzie Gminy Jabłonna mogą Państwo przesyłać zgłoszenia na adres: urzad@jablonna.pl. Druk zgłoszenia dostępny jest TUTAJ. Termin nadesłania zgłoszeń: do dnia 10 kwietnia 2020 roku do godz. 14.00. Potwierdzenie dokonania zgłoszenia będzie dokonywane elektroniczne (bez podpisu elektronicznego) na adres mailowy zgłaszającego.

Wybory prezydenckie już w maju

Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, to konieczna będzie druga tura, którą zaplanowano na 24 maja.

O start w wyborach ubiegają się: Władysław Kosiniak-Kamysz, Szymon Hołownia, Małgorzata Kidawa-Błońska, Robert Biedroń, Krzysztof Bosak, Andrzej Duda, Piotr Bakun, Sławomir Grzywa, Leszek Samborski, Grzegorz Sowa, Jan Potocki, Kajetan Pyrzyński, Stanisław Żółtek, Marek Jakubiak, Romuald Starosielec, Mirosław Piotrowski, Waldemar Witkowski, Andrzej Voigt i Paweł Tanajno.