Zniszczony budynek przy Modlińskiej w Jabłonnie już bez lokatorów

Zrujnowany budynek komunalny przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie jest już pusty. Ostatnia mieszkanka została przeniesiona do lokum przy ul. Leśnej. Które mieszkania komunalne będą likwidowane w następnej kolejności?

W ostatnich latach wielokrotnie pisaliśmy o budynku po dawnej porodówce przy ul. Modlińskiej 130 w Jabłonnie. Obiekt jest w tak złym stanie, że stwarza realne zagrożenie budowlane. Po serii artykułów Kuriera Jabłonny, Urząd Gminy rozpoczął przenoszenie lokatorów w bezpieczniejsze lokalizacje.

Podczas sierpniowej sesji Rady Gminy wójt Jarosław Chodorski poinformował, że w ostatnim czasie nowe lokum przy ul. Leśnej 17 w Jabłonnie przydzielono starszej kobiecie, która mieszkała przy ul. Modlińskiej 130 wraz z córką. Były one ostatnimi lokatorkami tego zniszczonego budynku komunalnego.

Zwolniło się również jedno z mieszkań w budynku ośrodka zdrowia w Jabłonnie. Zdecydowano jednak, że nie będzie ono już funkcjonować jako mieszkanie komunalne. Włodarze gminy chcą bowiem przeznaczać mieszkania znajdujące się w ośrodkach zdrowia w Jabłonnie i Chotomowie na potrzeby służby zdrowia. Łącznie w obu budynkach zajęte są jeszcze 4 lokale. Możliwe, że za jakiś czas jedna z rodzin zostanie przekwaterowana na ul. Storczykową 10 w Rajszewie.