Zniszczono lampy przed CEKS

Radny Syguła chętnie przygląda się temu, co dzieje się w Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowym w Chotomowie. Niedawno nieznani sprawcy zniszczyli pięć lamp przy szkole.

Podczas środowej sesji Rady Gminy Arkadiusz Syguła poinformował, że parę dni temu rozbito pięć lamp przed szkołą podstawową w Chotomowie. Zdziwienie radnego wzbudził jednak brak reakcji pracownika szkoły.

– Wczoraj przejeżdżałem tamtędy i zauważyłem, że jedna lampa jest wyrwana i leży. Nikt nie potrafił jej podnieść – mówił radny. – Proponuję, żeby pan wójt zatrudnił jeszcze trzech dozorców, bo widać teraz jest za mało. Jest tam duży teren, z którym ktoś nie daje sobie rady. To wstyd! Odciski palców jeszcze nie zostały zdjęte, to czekamy – ironizował A. Syguła.

Wójt Jarosław Chodorski uznał, że „mowa jest srebrem, a milczenie złotem” i postanowił nie wchodzić w dyskusję z radnym. Jeszcze tego samego dnia udaliśmy się przed szkołę, gdzie próbowaliśmy odszukać przewróconą lampę. Tej jednak nie zlokalizowaliśmy, co oznacza, że zgłoszenie radnego Syguły prawdopodobnie zostało rozpatrzone od ręki.

Jabłonna Dla Mieszkańców