Znęcał się nad matką. Teraz odpowie za swoje zachowanie

Legionowscy policjanci zatrzymali sprawcę przemocy domowej, który odpowie za psychiczne i fizyczne znęcanie nad swoją matką. Na wniosek śledczych, Prokuratura Rejonowa w Legionowie zastosowała wobec 32-latka środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakazu opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego.

Dozór Policji połączony z zakazem zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz nakaz opuszczenia wspólnego lokalu mieszkalnego to środki zapobiegawcze, jakie zastosował prokurator wobec 32-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez mundurowych po tym, jak matka powiadomiła o awanturze domowej, którą wszczął nietrzeźwy 32-latek. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie pół promila alkoholu.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Śledczy ustalili, że 32-latek od kilku miesięcy, będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których poniżał, groził i stosował przemoc fizyczną wobec swojej matki.

Po wytrzeźwieniu, dochodzeniowcy przedstawili mieszkańcowi powiatu legionowskiego zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad matką. Teraz 32-latek poniesie konsekwencje swoich czynów. Za to przestępstwo grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Pamiętajmy, że na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Jeśli jesteś ofiarą lub świadkiem przemocy domowej nie obawiaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich najbliższych, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny!

 Źródło: podkom. Justyna Stopińska / ea / KPP Legionowo