Znalazł kartę i zapłacił nią za zakupy. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem na konto bankowe. 24-latek przy użyciu przywłaszczonej karty dokonał 7 nieautoryzowanych transakcji. Zatrzymanemu może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do legionowskiej komendy wpłynęło zawiadomienie o utracie karty bankomatowej. Zanim pokrzywdzony o całej sprawie powiadomił  swój bank, nieznany sprawca zdołał dokonać 7 transakcji na kwotę blisko 200 złotych.

Sprawą zajęli się legionowscy kryminalni. Wczoraj namierzyli i zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 7 zarzutów kradzieży z włamaniem. Może mu teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Legionowscy policjanci przypominają, aby być bardzo ostrożnym korzystając z płatności elektronicznych i właściwie zabezpieczać karty płatnicze, ponieważ ich zgubienie bardzo szybko może zostać wykorzystane przez przestępców. Ważne jest aby na bieżąco kontrolować stan konta, a w przypadku pojawienia się w historii transakcji, których nie dokonaliśmy, natychmiast poinformować bank oraz zastrzec swoją kartę. Pamiętajmy również o odebraniu karty z bankomatu po zakończeniu transakcji. Nigdy nie należy też razem z kartą płatniczą przechowywać zapisany kod PIN.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska / KPP Legionowo; fot. pixabay