Zmiany w komunikacji na Białołęce

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie prowadzi konsultacje społeczne dotyczące propozycji zmian w układzie komunikacyjnym na Białołęce. Do naszej redakcji napisał mieszkaniec Jabłonny, który ocenia, że zmiany dotyczące linii 511 nie będą dobre dla pasażerów z terenu naszej gminy. Czy korzystają Państwo z autobusów 511?

– Proponuję zajęcie się sprawą likwidacji linii 511 i zastąpienia jej linią 101. Autobus będzie się zatrzymywać na wszystkich napotkanych przystankach, a co gorsze będzie przyjeżdżał skrzyżowanie z S7 dołem, czyli na światłach zamiast bezkolizyjnie górą jak obecne 511. To nie jest dobra zmiana dla dojeżdżających – pisze do nas p. Michał.

Zdaniem naszego czytelnika przejazd mieszkańców Jabłonny do Młocin wydłuży się przynajmniej o 7 minut.

– Raz z powodu zaliczania wszystkich przystanków na trasie, a dwa z powodu konieczności przejazdy przez trasę S7 dołem – dodaje.

W I kwartale 2017 roku ZTM planuje oddać do użytku nowe odcinki trasy tramwajowej na Białołęce. W związku z tym jednostka zakłada wprowadzenie zmian w komunikacji poprzez zastąpienie części autobusów kursujących w zachodniej części dzielnicy przez tramwaje i wykorzystanie  pozyskanych w ten sposób pojazdów do obsługi rejonów, w których komunikacja wymaga poprawy. Proponowane zmiany obejmują funkcjonowanie 1 linii tramwajowej i 18 linii autobusowych.

99_linia_101

Na czym według ZTM miałyby polegać zmiany dotyczące linii 511?

– Nasza propozycja przewiduje uruchomienie dodatkowych przystanków na trasie tej linii, o co wnioskują pasażerowie dojeżdżający do osiedli i placówek oświatowych znajdujących się wzdłuż ul. Modlińskiej w rejonie przystanków obecnie pomijanych przez tę linię. W związku z tym linia 511 zostałaby przekształcona w zwykłą o proponowanym numerze 101. Zatrzymywałaby się na wszystkich przystankach na trasie (część z nich „na żądanie”). Z uwagi na to, że obecnie linia 511 pomija niewielką liczbę przystanków i często zatrzymuje się na wielu skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną, przewidywany czas przejazdu pomiędzy Dąbrówką Wiślaną a stacją metra Młociny wydłużyłby się jedynie o około 2 minuty. Linia stanowiłaby jednak znaczną poprawę oferty komunikacyjnej na przystankach obsługiwanych obecnie jedynie przez rzadko kursujące linie strefowe, które dodatkowo nie dojeżdżają bezpośrednio do stacji metra – czytamy na stronie internetowej ZTM.

Trwają konsultacje społeczne na temat komunikacji na Białołęce. Także w ramach konsultacji 8 grudnia, w godzinach 10-12, na stronie ZTM odbędzie się internetowy chat z dyrektorem Zarządu Transportu Miejskiego Wiesławem Witkiem. Zachęcamy do wejścia TUTAJ.

org_1778_mn_plakt_konsultacje_bialoleka

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. ZTM