Zmarł proboszcz Parafii w Rajszewie. Uroczystości pogrzebowe od czwartku

Uroczystości pogrzebowe ks. Stanisława Kani, proboszcza Parafii św. Andrzeja Boboli w Rajszewie odbędą się w czwartek i piątek, 7-8 października. Duchowny zmarł w ostatnią sobotę w wieku 55 lat.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek, 7 października o godz. 19.30. W Rajszewie odbędzie się Msza święta żałobna dla Dekanatu Nowodworskiego.

W piątek, 8 października o godz. 11.00 w Parafii św. Andrzeja Boboli w Rajszewie zostanie odprawiona Msza święta pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp. Romualda Kamińskiego.

Tego samego dnia o godz. 15.00 odbędzie się Msza święta pogrzebowa w Parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy pod przewodnictwem ks. bp. Jacka Grzybowskiego, zaś po Eucharystii nastąpi złożenie ciała ks. Stanisława Kani na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Budowniczy kościoła w Rajszewie

Ksiądz kanonik Stanisław Kania urodził się 14 marca 1966 roku w Jadowie. Pochodził z Parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kardynała Józefa Glempa 18 maja 1991 roku.

Następnie pełnił funkcję wikariusza m.in. na warszawskiej Woli, w Kołbieli, Otwocku i Wołominie. W lipcu 2007 roku został skierowany do Parafii w Chotomowie, gdzie był odpowiedzialny za tworzenie ośrodka duszpasterskiego w Rajszewie. Był organizatorem Parafii św. Andrzeja Boboli w Rajszewie oraz budowniczym kościoła i plebanii, a od 18 maja 2013 roku jej proboszczem.

Ks. Stanisław Kania w latach 2009-2012 był wicedziekanem Dekanatu Legionowskiego, a od 2012 roku wicedziekanem Dekanatu Nowodworskiego.

fot. Diecezja Warszawsko-Praska