Zmarł Dariusz Kłosowski. „Wspaniały człowiek, muzyk, konferansjer, nauczyciel i wychowawca”

– Tak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wieloletniego kolegi Darka Kłosowskiego. Człowieka o wielkim sercu, na którego zawsze mogliśmy liczyć – wspomina zmarłego Dariusza Kłosowskiego Gminne Centrum Kultury w Jabłonnie. Do rodziny i przyjaciół płyną kondolencje m.in. z gminy Jabłonna i Nowego Dworu Mazowieckiego.

– Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Dariusza Kłosowskiego. Wspaniały człowiek, muzyk, konferansjer, nauczyciel i wychowawca na gminnych akcjach Lato/Zima w Gmina Jabłonna. Od wielu lat związany z Gminnym Centrum Kultury Jabłonna, gdzie między innymi uczył gry na perkusji, prowadził pikniki sołeckie i spotkania mikołajkowe. Był człowiekiem orkiestrą w najlepszym tego słowa znaczeniu. Ciężko uwierzyć, że nie ma Go już z nami. Rodzinie i bliskim przekazuję wyrazy współczucia – wspomina Jarosław Chodorski, wójt gm. Jabłonna.

– Z głębokim żalem przyjąłem informację o śmierci Pana Dariusza Kłosowskiego – wieloletniego nauczyciela muzyki, multiinstrumentalisty, wychowawcy nowodworskiej młodzieży, propagatora kultury, wielkiego pasjonata i społecznika. Miał niebywały dar zarażania optymizmem, cieszył się ogromnym uznaniem wśród uczniów i współpracowników. Śmierć Pana Dariusza jest niepowetowaną stratą dla społeczności Nowego Dworu Mazowieckiego. Pokój Jego duszy. Składam serdeczne wyrazy współczucia i kondolencje Rodzinie Pana Dariusza – dodaje Jacek Kowalski, burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.

Dariusza Kłosowskiego wspominają również instytucje kultury z terenu gm. Jabłonna oraz Sołectwo Jabłonna.

– Tak trudno żegnać kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Z ogromnym bólem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego wieloletniego kolegi Darka Kłosowskiego. Człowieka o wielkim sercu, na którego zawsze mogliśmy liczyć. Wystarczyło słowo a był z nami i dla nas. Twój uśmiech i pogodne nastawienie będzie dla nas inspiracją w tej trudnej rzeczywistości. Żegnaj Darku. „Nie umiera ten, kto trwa w sercach i naszej pamięci” – czytamy na Facebooku Gminnego Centrum Kultury.

– Z wielkim żalem i smutkiem informujemy, że odszedł od nas Dariusz Kłosowski. Wspaniały nauczyciel młodzieży i niezwykle kontaktowy człowiek. Zawsze otwarty na rożnego rodzaju inicjatywy i akcje charytatywne. Wyrazy współczucia rodzinie i najbliższym składa Sołtys Pani Agata Lindner wraz z Radą Sołectwa Jabłonna. „Tam na górze czeka na Ciebie już nie jedna perkusja i uczniowie pragnący Twych złotych rad MISTRZU” – przekazuje Sołectwo Jabłonna.

fot. GCK Jabłonna