Zmarł Andrzej Strzelecki. Chorował na nieuleczalnego raka

W wieku 68 lat zmarł Andrzej Strzelecki, znany aktor i mieszkaniec gm. Jabłonna. W czerwcu ujawnił, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli.

Andrzej Strzelecki urodził się w 1952 roku. Był polskim reżyserem oraz aktorem teatralnym i filmowym, nauczycielem akademickim, profesorem sztuk teatralnych oraz byłym rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Aktor grał m.in. w „Przepraszam, czy tu biją?”, „Ostatnim biegu”, „Kuchni polskiej”, „Przeprowadzki”, „W pustyni i w puszczy”, a także w serialu telewizyjnym „Klan”, gdzie wcielił się w rolę dr. Tadeusza Koziełło.

Żegnaj przyjacielu🖤🖤🖤 Za szybko.

Opublikowany przez Artura Barcisia Piątek, 17 lipca 2020

 

Kilka tygodni temu córka Andrzeja Strzeleckiego poinformowała, że aktor ma nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli, po czym zorganizowała zbiórkę pieniędzy na jego leczenie. Potrzeba było 1,5 mln zł na specjalistyczne leczenie w Stanach Zjednoczonych. W pomoc włączyły się gwiazdy i studenci Strzeleckiego z Akademii Teatralnej w Warszawie. W formalnościach pomoc zadeklarowało Ministerstwo Zdrowia. Aktora wsparła także fundacja Rak’n’Roll.

fot. serialetvp/Youtube