Zły nie taki zły. Wysokie zwycięstwo Wisły

W niedzielne południe swój przedostatni mecz w okresie przygotowawczym rozegrała Wisła Jabłonna. Podopieczni Ryszarda Stromeckiego zmierzyli się nie z byle kim, a z drużyną AKS Zły Warszawa, która obok sławnego COCO Jambo jest jedną z najbardziej rozpoznawanych marek na warszawskich boiskach, a nie wiadomo czy nie w całej Polsce. Na boisku jednak nie było taryfy ulgowej i wiślacy zwyciężyli 4:1.

Nasi przeciwnicy jak pokazują wywiady, których udzielili, to pierwszy demokratyczny klub sportowy w stolicy oraz jedna z niewielu takich inicjatyw w całej historii naszego futbolu i polskiego sportu. To klub stworzony przez kibiców, całkowicie i bezpośrednio zarządzany przez stowarzyszenie, w skład którego wchodzą sympatycy, działacze, ale też sportowcy i trenerzy – każdy, kto chce uczestniczyć w decydowaniu o rozwoju klubu. Aktualnie w rozgrywkach trzeciej grupy B-klasy zajmują 7. miejsce z dorobkiem 22 punktów zdobytych w 14 spotkaniach. Oprócz męskiej drużyny barwy AKS przywdziewają także kobiety, które w rozgrywkach IV ligi zajmują na półmetku sezonu dobre drugie miejsce z szansą na awans.

Co do meczu, mógł się podobać i to dosłownie. Oba zespoły mimo różnicy jednego poziomu rozgrywek pokazały kibicom – było ich około 25 – kawał dobrej piłki zarówno pod względem taktycznym, szybkościowym czy siłowym. Miło było patrzeć i wspomnieć kilka lat wstecz, kiedy to Wisła grając w tamtym okresie wykonywała tylko lagę i zobaczymy co z tego będzie. Teraz pod wodzą trenera Stromeckiego zespół operuje piłką, wymienia podania, jest agresywny i konsekwentny w grze obronnej, jak i w ataku pozycyjnym, a przede wszystkim jest drużyną na boisku i poza nią. Dobry prognostyk przed zbliżającą się rundą wiosenną. Zobaczymy czy wzmocnienia będą korzystne, choć po ostatnim widowisku testowani zawodnicy pozostawili bardzo dobre wrażenie i można sądzić, że będą poważnym wzmocnieniem naszego zespołu. Liga zweryfikuje.

Mecz w minutach:

3’ Rzut wolny dla Wisły. Do piłki podchodzi Michał Banaszek, strzał, obok słupka.

4’ 1:0 Wybicie Tomka Kokosińskiego spod własnej bramki. Piłkę przed polem karnym przejmuje zawodnik testowany III, oddaje strzał, bramkarz odbija do boku a tam do pustej bramki piłkę pakuje zawodnik testowany IV.

5’ Szybka odpowiedz gości. Na strzał zza pola karnego decyduje się jeden z graczy przyjezdnych. Pewnie Kokosiński.

7’ Po stracie bramki goście dążą do wyrównania. Zagranie z prawej do środka a po chwili na lewą stronę boiska, dośrodkowanie, głową wybija poza pole karne zawodnik testowany I.

17’ Testowany III zagrywa do Tomka Wierzbickiego, ten wbiega w pole karne, jednak zamiast uderzać zwleka z oddaniem strzału wdając się przy tym w drybling z przeciwnikiem. Po chwili traci piłkę.

18’ Rzut wolny dla Wisły. Wykonawcą Rooka. Zbyt płaskie dośrodkowanie naszego zawodnika pada łupem obrońcy AKS, który wybiciem sprzed pola karnego zażegnuje niebezpieczeństwa.

19’ 1:1 Akcja spod bramki gości, przerzut z lewej na prawą stronę, zagranie w pole karne, strzał i w lewy dolny róg piłka wpada mimo interweniującego Kokosińskiego.

20’ Akcja lewą stroną boiska przez AKS, dośrodkowanie, strzał, piłkę do boku odbija Tomek Kokosiński i na szczęście zawodnik testowany I ubiega próbującego dobić piłkę zawodnika gości wybijając ją na aut.

24’ Przejęcie piłki przez przyjezdnych, szarża lewą stroną, zbiegnięcie w pole karne, strzał, ale wysoko nad bramką.

25’ Zagranie Łukasza Gałązki do testowanego III, który mimo obecności dwóch zawodników przerzuca piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Niestety górna siatka, było tak blisko.

42’ 2:1 Rooka fenomenalnie wypatrzył zawodnika testowanego IV, zagrał mu prostopadłą piłkę. Lob testowanego i do bezpańskiej piłki dobiega Łukasz Karczmarczyk i zdobywa gola. Gdyby nie reakcja Łukasza bramka po przelogowaniu, by nie padła.

47’ Akcja Wisły. Karczmarczyk do Rooki, ten do testowanego IV, odegranie piętką, strzał Rooki obok bramki.

48’ Testowany III po zagraniu Adama Fronczka dośrodkowuje w pole karne, gdzie żadnemu z zawodników Wisły nie udaje się uderzyć na bramkę. Piłka w rękach bramkarza.

50’ Wisła naciska. Szymon Prandzioch zagrywa do Piotrka Małyszewa, ten dośrodkowuje wprost na klatę Adama Fronczka, któremu piłka lekko odskoczyła i padła łupem bramkarza. Szkoda, byłaby sytuacja sam na sam.

51’ Testowany III wygrywa pojedynek bark w bark po zagraniu Karczmarczyka przy linii końcowej boiska. Dorzuca w pole karne, gdzie głową piłkę wybija obrońca. Po chwili na strzał z pierwszej piłki decyduje się Gałązka i mimo początkowych problemów bramkarza z obroną tego strzału większego zagrożenia już nie było.

53’ Zagranie testowanego III do Karczmarczyka, ten wbiega w pole karne pomiędzy dwóch zawodników gości, ale zamiast od razu uderzać zwleka i bramkarz wyłuskuje mu ją spod nóg.

55’ Akcja prawą stroną boiska Wisły. Łukasz Gałązka zagrywa do testowanego III, ten do Fronczka, który na pełnej szybkości dośrodkowuje w pole karne, strzał głową testowanego IV nad bramką.

59’ Akcja AKS. Przerzut z lewej na prawą stronę. Przepiękne uderzenie zawodnika gości o centymetry mija okienko bramki Wisły.

60’ To powinien być gol dla AKS, kiedy to po strzale głową fenomenalną interwencją popisuje się zawodnik testowany V. Chwilę wcześniej też musiał wykazać się swoimi umiejętnościami po dość mocnym uderzeniu zawodnika gości sprzed pola karnego.

63’ Po zagraniu Piotrka Małyszewa do zawodnika testowanego II i wbiegnięciu jego w pole karne po raz kolejny następuje chwila zawahania, przez co zamiast oddać strzał, uderzenie naszego zawodnika zostaje zablokowane.

67’ 3:1 Fenomenalne zagranie zawodnika testowanego III z środkowej strefy boiska na prawą stronę, gdzie sam na sam po tym podaniu wyszedł Łukasz Karczmarczyk. Uderzenie w prawy dolny róg i mamy dwubramkowe prowadzenie Wisły.

73’ Kopia sytuacji sprzed kilku minut. W głównej roli zawodnik testowany III i Karczmarczyk. Niestety tym razem piłka mija lewy słupek i nie pada bramka dla podopiecznych Ryszarda Stromeckiego.

76’ Po krótkim zagraniu Rooki z rzutu rożnego do testowanego III i dośrodkowaniu piłkę głową uderza niepilnowany przez nikogo Karczmarczyk. Niestety obok bramki.

85’ 4:1 piłkę przejmuje Rooka, wpada w pole karne, gdzie oddaje strzał, który bramkarz broni. Po chwili po raz kolejny uderza z tym samym skutkiem. W końcu do bramki piłkę kieruje zawodnik testowany III wieńcząc swój dobry występ golem.

87’ Rzut wolny dla gości. Dośrodkowane i pewnie piłkę łapie zawodnik testowany V.

89’ Goście chcą strzelić drugą bramkę w tym meczu. Jeden z zawodników dostaje piłkę na lewej stronie, jednak zawodnik testowany VI wślizgiem wybija piłkę na rzut rożny. Po wyrzucie w walce bar w bark okazuje się lepszy i egzekwuje piłkę poza pole karne Wisły.

90’ Koniec meczu.

Wisła Jabłonna – AKS Zły Warszawa 4:1 (2:1)

Bramki: 1:0 4′ Testowany IV (bez asysty) 1:1 19′ AKS Zły Warszawa 2:1 42′ Łukasz Karczmarczyk (as. Testowany III) 3:1 67′ Łukasz Karczmarczyk (as. Testowany III) 4:1 85′ Testowany III (bez asysty)

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew, Łukasz Gałązka, Michał Banaszek, Zawodnik Testowany I – Tomasz Wierzbicki, Zawodnik testowany II, Zawodnik Testowany III, Łukasz Karczmarczyk, Rooka – Zawodnik Testowany IV. Na zmiany wchodzili: Zawodnik Testowany V, Szymon Prandzioch, Adam Fronczek, Zawodnik Testowany VI.