Złodzieje znowu aktywni we wsiach zachodnich

– Złodzieje nadal aktywni. Bądźmy czujni i uważni. Po serii włamań w Jabłonnie, pojawili się we wsiach zachodnich – ostrzega sołtys Rajszewa Marek Sarnowski. W jednym z domów doszło do kradzieży komputera, mimo obecności domowników.

W środę (14.07) sołtys Rajszewa zwrócił się na Facebooku z apelem do mieszkańców wsi zachodnich o czujność i uwagę. W okolicy znowu zaczęli grasować złodzieje.

– Dzisiaj złodziej wszedł do domu w Rajszewie – zabrał komputer i niezauważalnie rozpłynął się (podczas obecności mieszkańców). Biorąc pod uwagę sprzęt – straty finansowe niewspółmierne do danych w nim zamieszczonych – pisał Marek Sarnowski.

Sołtys podpowiada, żeby latem pamiętać o zamykaniu tarasu, kiedy jesteśmy przed domem, a także o zamykaniu bramy oraz drzwi frontowych, kiedy przebywamy w ogrodzie.

– Nie piszmy na FB, że właśnie wyjechaliśmy na zakupy, do Ikei czy jesteśmy nad morzem czy gdzieś zwiedzamy fajne miejsca. To jasny sygnał, że nie ma nas w domu. Zróbmy to „post factum”. Zwracajmy uwagę na osoby nam nieznajome poruszające się po naszych ulicach (przepraszam naszych gości). Przepraszam za powyższe „oczywiste oczywistości”, ale złodziej nie uznaje żadnych zasad – bądźmy więc sprytniejsi i nie dajmy się – dodaje Marek Sarnowski.

– W przypadku podobnych sytuacji proszę o natychmiastowe informacje i powiadamianie Policji – razem możemy dużo! Tel. Policji w Jabłonnie: 22 774 43 44 lub 112 – czytam dalej.

fot. pixabay