Złodzieja namierzyło oko kamery

Niespełna miesiąc potrzebowali policjanci z jabłonowskiego komisariatu na zidentyfikowanie wizerunku mężczyzny, który ukradł dalmierz laserowy w jednym z marketów budowlanych. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu, zaś mundurowi w toku dalszych czynności ustalili tożsamość sprawcy i zatrzymali 32-latka.

Realizacja jej sprawy do doskonały dowód na to, że zatrzymanie wielu sprawców przestępstw jest tylko kwestią czasu. Jeśli nie zostaną zatrzymani na tzw. gorącym uczynku to i tak nie unikną kary. Do kradzieży doszło pod koniec lipca tego roku. Nieznany mężczyzna w jednym z marketów budowlanych na terenie Jabłonny dokonał kradzieży dalmierza laserowego o wartości 598 złotych. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery będące w sklepie.

Policjanci znali więc twarz sprawcy, ale nie znali jego tożsamości, aż do minionej niedzieli. Wtedy to ich żmudne działania operacyjne przyniosły oczekiwany efekt i 32-letni mieszkaniec Warszawy został zatrzymany. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja