Złapano internetową oszustkę

Mieszkanka gm. Jabłonna straciła pieniądze po tym, jak zrobiła zakupy w sieci. Policjanci po kilku miesiącach namierzyli internetową oszustkę. Okazała się nią 25-letnia Aleksandra S. z Warszawy. Podejrzana usłyszała już zarzuty karne. Grozi jej teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

– Oszustwa internetowe to prawdziwe wyzwanie wykrywcze dla policjantów. Dotarcie do osoby, która oferuje w ogłoszeniu lub na aukcji tzw. „wirtualny” przedmiot, wymaga czasu. W sieci nikt nie jest anonimowy, a ustalenie finalnego miejsca, gdzie użyto komputera do zamieszczenia oferty jest pracochłonne. Jednak ścisła współpraca z portalami oraz funkcjonariuszami z innych jednostek przynosi wymierne efekty – czytamy na stronie Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Tak właśnie było w sprawie prowadzonej przez policjantów z zespołu kryminalnego Komisariatu Policji w Jabłonnie. Funkcjonariusze zajęli się wyjaśnieniem zgłoszenia od jednej z mieszkanek gminy. Pokrzywdzona w prowadzonej sprawie kobieta straciła pieniądze, które wpłaciła internetowemu sprzedawcy, na jednym z portali społecznościowych, tytułem zakupu obuwia. Zakupiony towar nie dotarł jednak do nabywcy, a kontakt ze sprzedająca urwał się.

Policjanci kilka miesięcy namierzali oszustkę i łącze, które wykorzystała do logowania się w sieci internetowej. Okazało się, że podejrzaną o celowe wprowadzenie w błąd mieszkanki gm. Jabłonna jest 25-letnia Aleksandra S., która miała już na koncie podobne przestępstwa. Aleksandra S. przyznała się do popełnienia oszustwa internetowego, za które grozi jej kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Legionowo, fot. Pixabay