Radni będą się szkolić

15 tysięcy złotych będzie kosztować kilkudniowe szkolenie, na które wójt zamierza wysłać radnych. – To bardzo duże pieniądze, a cały czas przyświeca mi cel budowy szkoły w Jabłonnie i wolałabym, żebyśmy zaczęli oszczędzać, a nie wydawać pieniądze na lewo i prawo – stwierdziła radna Katarzyna Lulis-Rzeszut.

Podczas ostatniej sesji przegłosowano przeznaczenie 15.000 zł na organizację szkolenia dla radnych. Wójt Jarosław Chodorski poinformował, że w ramach szkolenia radni spotkają się z ekspertami zajmującymi się finansami i wieloletnim planem inwestycyjnym.

– Czy to szkolenie odbędzie się w Jabłonnie czy poza nią? – zapytała radna Lulis-Rzeszut.

– Uzgodnimy z państwem miejsce, w którym je zrealizujemy – odpowiedział wójt Chodorski.

– Czy mogłabym poprosić o konkrety? Zależy mi na tym, żeby szkolenie odbyło się, ale w Jabłonnie jest mnóstwo miejsc, w których moglibyśmy się szkolić, np. w Domu Ogrodnika. Słyszałam natomiast, że szkolenie nie będzie odbywać się tutaj na miejscu. Wolałabym oszczędzić te pieniądze. Zapłacimy wykładowcy i na co jeszcze będą wydane te środki? – dopytywała radna.

Wójt Chodorski zauważył, że 15.000 zł to nie jest duża kwota. Podobne wydatki były ponoszone już w poprzednim roku, m.in. na 3-dniowy wyjazd dla strażaków z OSP Chotomów do ekskluzywnego hotelu w Mrągowie za kwotę 17.837 zł, imprezę wigilijną dla urzędników i radnych w Domu Ogrodnika za 6.500 zł, wynajem sali i catering na warsztaty z PUP Legionowo w Pałacu za 6048,76 zł czy wynajem sali i catering na konwent samorządowy w Pałacu za 10.860,90 zł. Dla porównania szkolenie urzędników z „ochrony danych osobowych w świetle przepisów RODO” kosztowało tylko 2.800 zł.

Daniel Szablewski

Komentarze

 • 22 marca 2019 at 19:07
  Link

  a kto bogatemu w dlugi zabroni balowac na kreche gminy…….

  Odpowiedz
 • 23 marca 2019 at 12:29
  Link

  Za 15 tysięcy? Tak się rządzi p. CHodorski naszymi pieniędzmi. A drogi dziurawe od 5 lat. Proponuję szkolenie dla pana wójta, jak naprawić drogi efektywnie. Wyjdzie taniej i na dobre dla wszystkich mieszkańców.

  Odpowiedz
 • 23 marca 2019 at 12:34
  Link

  15 tys. to nie jest duża kwota……? To po co domagał się podwyżki?

  Odpowiedz
 • 23 marca 2019 at 13:18
  Link

  Lepiej wydać kilkaset złociszy na karnety na fitness – będą lepiej wytrenowani w podnoszeniu łapek do góry, bo tylko tego się od nich wymaga.

  Odpowiedz
 • 24 marca 2019 at 13:02
  Link

  Może najpierw niech maturę, co niektórzy zrobią i chociaż jakieś licencjackie komplety wieczorowe. Od tego należy zacząć, myśląc o czymkolwiek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *