Radni będą się szkolić

15 tysięcy złotych będzie kosztować kilkudniowe szkolenie, na które wójt zamierza wysłać radnych. – To bardzo duże pieniądze, a cały czas przyświeca mi cel budowy szkoły w Jabłonnie i wolałabym, żebyśmy zaczęli oszczędzać, a nie wydawać pieniądze na lewo i prawo – stwierdziła radna Katarzyna Lulis-Rzeszut.

Podczas ostatniej sesji przegłosowano przeznaczenie 15.000 zł na organizację szkolenia dla radnych. Wójt Jarosław Chodorski poinformował, że w ramach szkolenia radni spotkają się z ekspertami zajmującymi się finansami i wieloletnim planem inwestycyjnym.

– Czy to szkolenie odbędzie się w Jabłonnie czy poza nią? – zapytała radna Lulis-Rzeszut.

– Uzgodnimy z państwem miejsce, w którym je zrealizujemy – odpowiedział wójt Chodorski.

– Czy mogłabym poprosić o konkrety? Zależy mi na tym, żeby szkolenie odbyło się, ale w Jabłonnie jest mnóstwo miejsc, w których moglibyśmy się szkolić, np. w Domu Ogrodnika. Słyszałam natomiast, że szkolenie nie będzie odbywać się tutaj na miejscu. Wolałabym oszczędzić te pieniądze. Zapłacimy wykładowcy i na co jeszcze będą wydane te środki? – dopytywała radna.

Wójt Chodorski zauważył, że 15.000 zł to nie jest duża kwota. Podobne wydatki były ponoszone już w poprzednim roku, m.in. na 3-dniowy wyjazd dla strażaków z OSP Chotomów do ekskluzywnego hotelu w Mrągowie za kwotę 17.837 zł, imprezę wigilijną dla urzędników i radnych w Domu Ogrodnika za 6.500 zł, wynajem sali i catering na warsztaty z PUP Legionowo w Pałacu za 6048,76 zł czy wynajem sali i catering na konwent samorządowy w Pałacu za 10.860,90 zł. Dla porównania szkolenie urzędników z „ochrony danych osobowych w świetle przepisów RODO” kosztowało tylko 2.800 zł.

Daniel Szablewski