Złamano ciszę wyborczą

Jeden z kandydatów na wójta gm. Jabłonna złamał ciszę wyborczą. Problemy może mieć również lokalna gazeta. Obie sprawy sprawdza policja.

Od soboty w całej Polsce obowiązuje cisza wyborcza. Mimo to w każdym województwie dochodzi do przypadków jej naruszenia. Podobnie jest w gm. Jabłonna. Na policji zostało złożone zawiadomienie o naruszeniu ciszy wyborczej przez jednego z kandydatów na wójta gm. Jabłonna. Kandydat rozpowszechnia w internecie nagranie o charakterze wyborczym. Po zakończeniu ciszy wyborczej opublikujemy zdjęcie.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło możliwości złamania ciszy wyborczej przez jedną z lokalnych gazet. Tygodnik umieścił na swojej stronie internetowej artykuł na temat służby zdrowia, w którym przedstawił w negatywnym bądź pozytywnym świetle osoby startujące w wyborach samorządowych, co może sugerować czytelnikom, na kogo należy oddać głosy w wyborach. Artykuł został udostępniony przez gazetę na Facebooku.

Policja wyjaśnia wszystkie incydenty pod kątem popełnienia wykroczenia. Złamanie ciszy wyborczej zagrożone jest karą grzywny. Cisza trwa do dzisiaj do godz. 21:00, czyli do czasu zamknięcia lokali wyborczych.

Jabłonna Dla Mieszkańców