Zebraliśmy prawie 14 tysięcy złotych dla WOŚP!

Mieszkańcy gm. Jabłonna po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i chętnie wrzucali datki do puszek podczas 24. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na terenie naszej gminy zebrano prawie 14.000 złotych!

Jabłonowski sztab WOŚP mieścił się w Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali moc atrakcji – działała kawiarenka, odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Liczna widownia gorącymi brawami oklaskiwała gimnazjalistów prezentujących swoje umiejętności aktorskie, wokalne, taneczne i sceniczne podczas występu kabaretu czy minishow „Mam talent”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sztuk walki w wykonaniu Profesora Muzenzy oraz tańca break dance grupy Piotra Górniaka.

– Zebraliśmy aż 8777 zł i 25 gr! Dziękujemy wszystkim, którzy okazali wielkie serce, sprawiając, że tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gminie Jabłonna był wyjątkowy! – informuje Gimnazjum w Chotomowie.

Zbiórka była prowadzona również przez wolontariuszy prywatnego gimnazjum Sapere Aude w Rajszewie. Szkoła zebrała 5.078,85 zł i 19,40 euro.

– W szkole po raz pierwszy został utworzony sztab. Ze względu na niewielką liczbę wolontariuszy (7 gimnazjalistów) zdecydowaliśmy się ograniczyć nasze działania do kwestowania w naszej okolicy, dlatego też nie organizowaliśmy żadnych imprez. Pomysłodawcami zorganizowania sztabu w szkole byli gimnazjaliści – członkowie szkolnego koła wolontariatu. Kwestowaliśmy w Rajszewie, Chotomowie i Jabłonnie – informuje Agnieszka Pędzich, wicedyrektor gimnazjum.

Wielkie brawa należą się także dla strażaków z OSP Jabłonna, którzy grali wspólnie z młodzieżą z chotomowskiego gimnazjum.

– Było naprawdę miło . Prawdziwe granie dla WOŚP, czyli zbiórkę pieniążków, prowadziliśmy przed marketami w Jabłonnie. I znów był wielki sukces . Mieszkańcy nie żałowali datków i po kilku godzinach dwie skarbonki, którymi dysponowaliśmy zapełniły się w 100% – czytamy na Facebooku OSP Jabłonna.

Aktywni byli też druhowie z OSP Chotomów, którzy tym razem działali w Legionowie. Strażacy zorganizowali pokaz wraz z omówieniem działań ratowników podczas wypadku komunikacyjnego.

DS