Zatrzymano kibiców Widzewa

W ostatnią sobotę w pobliskim Legionowie doszło do meczu miejscowej Legionovii i Widzewa Łódź. Policja zatrzymała 3 kibiców łódzkiej drużyny.

Jak informuje KPP Legionowo, „w sobotę policjanci z legionowskiej komendy przy wsparciu kolegów ze stołecznych oddziałów prewencji oraz przewodników psów z ich czworonogami z wydziału wywiadowczo-patrolowego zabezpieczali mecz Legionovii Legionowo z Widzewem Łódź. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo w rejonie stadionu i na drogach dojazdowych, pilnowali, by nie doszło do zakłóceń porządku zarówno przed meczem, w trakcie, jak i po jego zakończeniu”.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 35, 20 i 16 lat.

35-latek usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił legionowskiej prokuraturze na zastosowanie wobec mężczyzny dozoru policyjnego. Przestępstwo to zagrożone jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.

20-latkowi przedstawiono zarzut naruszenia nietykalności cielesnej policjanta biorącego udział w zabezpieczeniu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Trzeci z zatrzymanych, również dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Z uwagi na fakt, iż ma 16 lat, za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym.

Fot. KPP Legionowo