Zapomnieli o oświetleniu przejścia dla pieszych w Bożej Woli. Dlaczego?

Urzędnicy zapomnieli o wykonaniu oświetlenia jednego z przejść dla pieszych w Bożej Woli. – Jak rozpoczęliśmy projektowanie oświetleń to przejście przy ul. Leśnej w Bożej Woli nie istniało – tłumaczy mieszkańcom Jarosław Chodorski. Okazuje się, że wójt nie mówi prawdy, ponieważ wspomniane przejście zostało wybudowane kilka miesięcy wcześniej.

Kilka dni temu pisaliśmy o zakończeniu inwestycji związanej z budową oświetlenia na przejściach dla pieszych i przystankach autobusowych wzdłuż drogi wojewódzkiej 630. Mieszkańcy Bożej Woli wskazywali nam, że Urząd Gminy pominął jedną lokalizację i nie wybudował oświetlenia przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Leśnej z drogą wojewódzką.

Urzędnicy nie ujęli w przetargu budowy oświetlenia we wspomnianej lokalizacji. Sekretarz gminy Agnieszka Sobczak nie umiała wyjaśnić, dlaczego tak się stało. Zapewniła jedynie, że oświetlenie zostanie wybudowane, ale również nie potrafiła przedstawić żadnego terminu.

Wójt oszukuje mieszkańców

– Jak rozpoczęliśmy projektowanie oświetleń (wzdłuż drogi wojewódzkiej – red.) to przejście przy ul. Leśnej w Bożej Woli nie istniało. Wykonaliśmy to przejście na Państwa prośbę i zostało zrealizowane przy budowie ścieżki rowerowej. Prace projektowe oświetlenia zostały już zlecone i za kilka miesięcy wybudujemy również na tym jednym przejściu tak aby na całej drodze od Nowego Dworu Maz. do Jabłonny wszystkie oświetlenia przejść zostały wykonane – tłumaczył na Facebooku mieszkańcom Bożej Woli wójt Jarosław Chodorski.

Źródło: Jarosław Chodorski – Facebook

Okazuje się, że wójt próbuje ratować całą sytuację… kłamstwem. Przejście dla pieszych przy ul. Leśnej zostało wybudowane w wakacje w 2018 roku. O tej inwestycji było głośno, ponieważ nie wykonano dojść do przejścia dla pieszych, przez co mieszkańcy musieli albo wchodzić do rowów odwadniających albo przeskakiwać przez nie, żeby dostać się na pasy. Niedoróbkę poprawiono kilka miesięcy później.

Ogłoszenie o zamówieniu związanym z budową oświetlenia przejść dla pieszych i przystanków autobusowych na terenie gm. Jabłonna ogłoszono – kilka miesięcy po wybudowaniu przejścia dla pieszych – 14 lutego 2019 roku, natomiast wykonawcę wybrano 21 marca 2019 roku. Zamówienie związane z oświetleniem obejmowało nie tylko jego budowę, ale również projektowanie.

Źródło: Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Jabłonna

Oszukuje też w innych sprawach

W ostatnim czasie wójt już kilkakrotnie był przyłapywany na przedstawianiu nieprawdziwych informacji, m.in. w sprawie dzikiego wysypiska w okolicy Buchnika w Jabłonnie.

– Szanowni Państwo sprawa jest mi znana. Policja której zgłosiliśmy sprawę umorzyła postępowanie pomimo, że daliśmy im sprawcę na tacy. Wszczynamy postępowanie administracyjne, ale to chwilę potrwa. Zrobię wszystko aby winni zanieczyszczenia naszej gminy ponieśli odpowiednie co do skali konsekwencje, czyli jak najwyższe – pisał na Facebooku wójt Jarosław Chodorski.

Komenda Powiatowa Policji w Legionowie oraz Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga poinformowały naszą redakcję, że policjanci nie umorzyli postępowania.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Dzikie wysypisko na Buchniku. Prokuratura odpowiada wójtowi

Na kłamstwie przyłapano wójta również w temacie przejścia podziemnego na PKP Chotomów. – O porządek będzie dbało i musi dbać PKP, bo to jest infrastruktura PKP – mówił na sesji Rady Gminy Jarosław Chodorski, kiedy wskazywano na panujący tam bałagan.

Okazało się jednak, że 30 lipca 2018 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Gmina Jabłonna zawarły porozumienie w sprawie eksploatacji przejścia podziemnego na stacji w Chotomowie, zgodnie z którym gmina zobowiązała się do utrzymywania czystości i porządku w przejściu podziemnym.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Bałagan na stacji kolejowej w Chotomowie. Kto jest odpowiedzialny za sprzątanie?