Zaczęło się od kradzieży napoju, a skończyło na zarzutach za posiadanie narkotyków

Policjanci z legionowskiej patrolówki zatrzymali 19-latka, który wpadł na kradzieży sklepowej i jak się okazało, nie było to jego jedyne przewinienie. Mundurowi przy mężczyźnie oraz w miejscu jego zamieszkania znaleźli środki odurzające. Za kradzież mieszkaniec powiatu legionowskiego został ukarany mandatem, zaś za posiadanie substancji zabronionych odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze zespołu patrolowo-interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Legionowie na polecenie dyżurnego udali się do jednego ze sklepów, gdzie pracownik na gorącym uczynku złapał złodzieja. Na miejscu policjanci wylegitymowali mężczyznę. Sprawcą kradzieży sklepowej okazał się 19-letni legionowianin, który za kradzież napoju został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł.

W tracie kontroli osobistej mężczyzny policjanci znaleźli przy nim porcję marihuany. Następnie mundurowi przeszukali mieszkanie 19-latka, w którym ujawnili dwie foliowe torebki, a w nich jasną skrystalizowaną substancję. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Zabezpieczona substancja po zważeniu i przebadaniu narkotesterem okazała się mefedronem o wadze blisko 20 gramów.

Po zgromadzeniu przez śledczych materiału dowodowego legionowianin usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Zgodnie z ustawa o przeciwdziałaniu narkomani grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: podkom. Justyna Stopińska/mg/KPP Legionowo