Zabraknie nawet 350 miejsc dla przedszkolaków!

Rekrutacja do gminnych przedszkoli rozpocznie się prawdopodobnie 28 marca. W skrajnym przypadku może zabraknąć miejsc nawet dla 350 maluchów.

Nadal nie są znane oficjalne terminy rekrutacji do publicznych przedszkoli w Jabłonnie i Chotomowie. Urząd Gminy opracował jedynie roboczy harmonogram, który zakłada, że rekrutacja miałaby rozpocząć się 28 marca, a 15 maja zostałyby ogłoszone listy przyjętych po pierwszej turze rekrutacji.

– To tylko nasze propozycje robocze, ponieważ musimy zaczekać aż prawodawca na szczeblu centralnym ureguluje kwestię aktów prawnych, które muszą się pojawić – tłumaczy Andrzej Jasiński, naczelnik Wydziału Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych w Urzędzie Gminy.

W tym roku prawdopodobnie zabraknie 250 miejsc dla przedszkolaków. Pojawiają się też inne scenariusze: ten najbardziej optymistyczny zakłada brak miejsc dla 60 dzieci, natomiast najbardziej pesymistyczny odesłanie z kwitkiem 350 przedszkolaków. Wszystko zależy od tego, ilu rodziców zdecyduje się zapisać swoje dzieci do przedszkoli poza terenem naszej gminy bądź do placówek prywatnych w gm. Jabłonna. Urząd liczy na to, że brakujące miejsca zapewnią niepubliczne przedszkola.

Podczas poniedziałkowego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Sportu poruszono temat rozbudowy Przedszkola Gminnego w Jabłonnie. Przypomnijmy, że inwestycja miała zakończyć się do 30 listopada 2016 roku. Niestety poślizg w pracach trwa już kilka miesięcy, a przebudowa zostanie zrealizowana najwcześniej wiosną.

– Liczymy, że przedszkole, które jest tak „świetnie” budowane, będzie oddane – stwierdził z ironią radny Arkadiusz Syguła.

dsc_0916-kopia

Niektórzy byli przygotowani na oficjalne otwarcie nowej części przedszkola już 30 listopada 2016 r.

Radny przypomniał sytuację, w której mieszkańcy gm. Jabłonna przygotowali wstęgę. Jej przecięcie miało być symbolicznym zwieńczeniem inwestycji. Jak okazało się, uroczystość była przedwczesna i prawdopodobnie zostanie powtórzona za parę miesięcy, kiedy już faktycznie inwestycja zostanie zakończona. A. Syguła nie widzi problemu, żeby przecinał wstęgę jeszcze raz.

– Wtedy trochę śmiesznie to wyszło – żartował wójt Chodorski.

Jabłonna Dla Mieszkańców