Zabawa urzędników kosztowała ponad 12.000 złotych

Ponad 12 tysięcy złotych kosztował czerwcowy wyjazd urzędników do ośrodka wypoczynkowego na Mazurach. Gdzie jeszcze w ostatnich latach wójt zabierał swoich pracowników?

Niedawno informowaliśmy o wyjeździe wypoczynkowym, na który udała się grupa urzędników z Jabłonny. Przypomnijmy, że wójt na widok naszego fotoreportera wpadł w furię i zaczął biegać za jego samochodem oraz robić zdjęcia. Możliwe, że nie spodobało mu się, że chcieliśmy poruszyć temat 3-dniowej wycieczki do ośrodka wypoczynkowego Mierki niedaleko Olsztynka.

Wyjazd, który trwał od 9 do 11 czerwca, kosztował 12.052,01 zł i został w całości opłacony ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Ośrodek wystawił fakturę na kwotę 7.802,01 zł za usługę pobytową (2.590 zł) oraz usługę gastronomiczną (5.212 zł). Dodatkowo gmina musiała opłacić 1.450 zł za wizytę w Staromiejskiej Kawiarni-Restauracji w Olsztynie oraz 2.800 zł za autokar. Urząd nie był zainteresowany udostępnieniem naszym czytelnikom zdjęć z integracji.

Pod koniec lutego wójt Chodorski dokonał zmiany w regulaminie gospodarowania środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w Urzędzie Gminy Jabłonna i dotychczasowy zapis dotyczący przeznaczenia funduszu: „finansowanie działalności kulturalnej w postaci zakupu biletów na imprezy artystyczne, kulturalne, rozrywkowe i sportowe, wraz z finansowaniem kosztów przewozu pracowników”, rozszerzył m.in. o „imprezy integracyjne”.

Na co można jeszcze przeznaczyć środki pochodzące z funduszu? Warto zapoznać się z regulaminem (zmiana w lit. f).

zarzadzenie

W ostatnich dwóch latach odbyły się jeszcze 3 wyjazdy integracyjne. W maju 2016 roku wójt zaprosił urzędników na imprezę do Centrum Konferencyjno-Rekreacyjnego w Białobrzegach. Zabawa kosztowała 9.548,13 zł. Ponadto zorganizowano dwa wypady do teatru na sztuki „Miłość w Saybrook” i „Ostrą jazdę”. Pierwszy wyjazd kosztował 5,445 zł, natomiast drugi 4.653 zł.

Daniel Szablewski