Wysoka wygrana z Polonią II Warszawa

Po rozpoczęciu przygotowań do rundy wiosennej i dwóch tygodniach ciężkich treningów Wisłę Jabłonna czekał pierwszy sparing z rezerwami warszawskiej Polonii, które po rundzie jesiennej w swojej grupie A-klasy zajmują ostatnie miejsce z 9 punktami na koncie. Wiślacy nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy i zwyciężyli 4:1.

Rywale Wisły w dość licznej obsadzie zjawili się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Legionowie. W ekipie wiślaków widać było brak kilku podstawowych zawodników, którzy korzystali z uroków ferii lub zostali zatrzymani przez sprawy osobiste lub zawodowe. Mimo tak licznych braków chłopaki z Modlińskiej pokazali kawał dobrego futbolu i po początkowych problemach pewnie pokonali gości z Konwiktorskiej. Bramki dla Wisły zdobyli – Łukasz Karczmarczyk, Hubert Koński, Michał Banaszek oraz Dawid Salwin.

Krótki opis meczu:

3′ 1:0 Przejęcie piłki przez Rooke, zagranie do Patryka Zemajtisia, który prostopadle uruchamia Łukasza Karczmarczyka. Strzał Kaczora ląduje w lewym dolnym rogu bramki polonistów.

5′ Dośrodkowanie z lewej strony przez zawodnika Polonii, gdzie jego kolega mimo obecności naszych obrońców oddaje strzał na bramkę Wisły. Końcami palców na rzut rożny piłkę paruje testowany bramkarz.

8′ 1:1 Po błędzie jednego z zawodników Wisły i przebiegnięciu 15 metrów na strzał sprzed pola karnego zdecydował się zawodnik gości. Piłka w dość niefortunny sposób odbija się od kępy trawy przed naszym bramkarzem i zamiast wpaść w jego koszyczek przelatuje nad jego rękami.

11’ Po zgraniu piłki przez Żemajtisia i rajdzie Tomka Wierzbickiego, strzał naszego zawodnika minimalnie mija bramkę gości.

17’ 2:1 Rzuty wolny wykonuje Adam Fronczek. Dośrodkowuje w pole karne, gdzie piłkę do siatki kieruje Hubert Koński. W tej sytuacji nasz zawodnik miał ułatwione zadanie, bowiem przed strzałem bramkarz Polonii poślizgnął się na murawie czym zaprzepaścił swoją szansę na skuteczną interwencje.

20’ 3:1 Po nieprzepisowym zagraniu w polu karnym na Łukaszu Karczmarczyku, sędzia odgwizduje rzut karny dla Wisły. Do piłki podchodzi Michał Banaszek. Strzela w lewo, bramkarz rzuca się w prawo i Wisła podwyższa prowadzenie.

23’ Po stracie piłki przez Rooke nasz zawodnik ambitnie naprawił swój błąd, po czym oddał strzał na bramkę Polonii. Minimalnie nad bramką.

25’ Niecelny strzał gości z ponad 30 m.

28’ Zagranie Huberta Końskiego do Adama Fronczka. Nasz zawodnik widząc wychodzącego bramkarza podejmuje próbę przelobowania go i gdyby nie zawodnik Polonii ta sztuka mu się udała. Niestety piłka zmierzająca do bramki została wybita.

32’ Na kolejny strzał decyduje się Fronczek. Tym razem uderzenie sprzed pola karnego mija bramkę drużyny przyjezdnych.

35’ Polonia miała w natarciu. Przerzut z lewej na prawą stronę boiska, zejście do środka, strzał z 25 m obok bramki.

37’ Po zagraniu ze środkowej strefy boiska, sam na sam z naszym bramkarzem wychodzi jeden z zawodników Polonii. W pęd za nim popędził Michał Banaszek, naciskając go powoduje że uderzenie nogami broni nasz bramkarz, który do końca czekał na to co zrobi gracz przyjezdnych.

40’ 4:1 Po zagraniu z prawej strony przed pole karne na strzał z pierwszej piłki decyduje się zawodnik testowany. Przepiękne uderzenie ląduje w lewym dolnym rogu. Piękna bramka.

42’ Polonia konstruuje akcję lewą stroną boiska, zagranie przed pole karne, strzał i pewnie broni bramkarz Wisły.

43’ Akcja Wierzbickiego, który zagrywa do Rooki, który z kolei wypuszcza Adama Fronczka. Dośrodkowanie niestety pada łupem bramkarza.

47’ Przerzut z lewej na prawą stronę przez Karczmarczyka. Piłkę dostaje Fronczek. Strzał Adama wysoko nad bramką. Dobra próba.

48’ Rzut wolny dla Wisły z ponad 30 m. Strzał Michała Banaszka z problemami na rzut rożny wybija bramkarz.

50’ Po podaniu zawodnika testowanego do Łukasza Karczmarczyka, ponownie z problemami broni goalkeeper gości.

51’ Akcja Polonii. Zagranie z lewej do środkowej strefy boiska. Po chwili gracz Polonii oddaje strzał, piłka leci daleko od bramki strzeżonej przez Tomka Kokosińskiego.

56’ Rzut wolny dla Polonii. Strzał ląduje nad bramką Wisły.

58’ Tym razem to Wisła wykonuje rzut wolny po nieprzepisowym zagraniu zawodnika Polonii. Dośrodkowanie i strzał z pierwszej piłki Karczmarczyka, bramkarz końcami palców wybija piłkę na rzut rożny.

64’ Dośrodkowanie z rzutu rożnego Fronczka mocnym strzałem głową kończy Banaszek. Minimalnie nad bramką.

69’ Rooka przejmuje piłkę, mija obrońcę, oddaje strzał, piłka po nogach bramkarza wychodzi na rzut rożny.

74’ Strzał Adama Fronczka z narożnika pola karnego, minimalnie obok bramki.

76’ Strzał Polonii z 25m pewnie broni Kokosiński.

77’ Ponownie goście zagrażają bramce wiślaków. Strzał jednak został oddany zbyt lekko i nasz bramkarz nie miał żadnych problemów z jego obroną.

80’ Akcja Wisły. Karczmarczyk zagrywa do Fronczka, ten do Rooki. Dośrodkowanie Mohameda kierowanie do Dawida Salwina zostaje przejęte przez obrońcę gości. Mimo próby odzyskania piłki przez Dawida akcja niestety zakończona jest niepowodzeniem.

84’ Zejście z lewej do środkowej strefy boiska zawodnika Polonii, strzał i po raz kolejny Tomek Kokosiński staje na wysokości zadania. Po chwili ponownie musi pokazać swoje umiejętności broniąc strzał z narożnika pola karnego.

88’ To powinien być gol dla Polonii. Po dośrodkowaniu tylko intuicyjna obrona ratuje Wisłę przed utratą bramki. Tylko rzut rożny dla gości.

89-90’ Obie drużyny już oczekują na końcowy gwizdek.

90+1’ Koniec meczu.

Wisła Jabłonna – Polonia II Warszawa 4:1 (4:1)

Bramki:
1:0 3′ Łukasz Karczmarczyk (as. Patryk Żemajtiś)
1:1 8’ Polonia II Warszawa
2:1 17′ Hubert Koński (as. Adam Fronczek)
3:1 20′ Michał Banaszek (rzut karny podyktowany za faul na Łukaszu Karczmarczyku)
4:1 40′ Dawid Salwin

Skład – Zawodnik testowany – Piotr Małyszew, Hubert Koński, Michał Banaszek, Adam Fronczek – Tomasz Wierzbicki, Zawodnik testowany, Zawodnik Testowany – Rami Mohamed Mohamed Moussa – Łukasz Karczmarczyk, Patryk Żemajtiś