Wypadek w okolicy ścieżki rowerowej

W ostatnią niedzielę doszło do kolejnego wypadku w pobliżu przejazdu dla rowerzystów na granicy Jabłonny i Rajszewa. Czterdziestoletnia kobieta, która kierowała osobowym seatem, została przetransportowana do szpitala.

Do zdarzenia doszło tuż po godz. 13.00 na przecięciu ścieżki rowerowej z drogą wojewódzką.

– W tym przypadku kobieta kierująca autem osobowym uderzyła w przydrożne drzewa doznając obrażeń skutkujących koniecznością jej przetransportowania do szpitala. Okoliczności tego wypadku wyjaśnia Policja. Działania ratownicze prowadziły tu dwa zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie i jeden z OSP Jabłonna oraz Policja i Pogotowie Ratunkowe. Ruch w tym czasie odbywał się wahadłowo – informuje OSP Jabłonna.

Okoliczni mieszkańcy martwią się, że w tym miejscu może kiedyś dojść do śmiertelnego wypadku. Ich zdaniem przejazd dla rowerzystów nie jest bezpieczny i powinien zostać szybko przebudowany. Jak wyjaśniają, jadąc od strony Nowego Dworu Mazowieckiego, znajduje się tuż za zakrętem, przez co kierowcy samochodów poruszających się z wysoką, często nadmierną prędkością, dopiero w ostatnim momencie zauważają rowerzystów.

Fot. OSP Jabłonna