Ks. proboszcz Krzysztof Czyżyk odchodzi na emeryturę

Ksiądz proboszcz Krzysztof Czyżyk żegna się z Parafią pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Dekanatem Nowodworskim i przechodzi na zasłużoną emeryturę. – Nowy ksiądz proboszcz zostanie oficjalnie wprowadzony do naszej parafii w niedzielę 11 lipca na Mszy św. o godz. 8.00 – czytamy na stronie nowodworskie parafii.

Jak informuje parafia, ks. proboszcz Krzysztof Czyżyk poprosił ks. biskupa ordynariusza Romualda Kamińskiego o zwolnienie z obowiązków proboszcza i dziekana w związku z zamiarem przejścia na emeryturę. Ks. biskup wyraził na to zgodę i od 1 lipca ks. proboszcz Krzysztof Czyżyk przeniesie się do Domu Księży Emerytów w Łomiankach.

– Wyrażamy wdzięczność za 15 lat pracy duszpasterskiej księdza Proboszcza. Dziękujemy za trud włożony w budowę i wyposażenie naszego kościoła oraz przeprowadzenie wielu inwestycji materialnych. Życzymy owocnego i błogosławionego czasu na dalszej drodze Księdza Proboszcza! – piszą parafianie z Bożej Woli, Suchocina, Wólki Górskiej i Nowego Dworu Mazowieckiego.

Ks. Krzysztof Czyżyk pełnił obowiązki proboszcza Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła od 19 czerwca 2006 roku. To za jego kadencji wybudowano nowy kościół oraz plebanię.

Nowy ksiądz proboszcz zostanie oficjalnie wprowadzony do parafii w niedzielę 11 lipca na Mszy św. o godz. 8.00. Jednocześnie ks. biskup Romuald Kamiński podjął decyzję o przeniesieniu obu księży wikariuszy na inne placówki duszpasterskie. Nowe obowiązki kapłani podejmą od 26 sierpnia 2021 roku.

Dzisiaj, tj. 29 czerwca przypada święto patronalne parafii – odpust św. Apostołów Piotra i Pawła. Uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną odbędzie się o godz. 18.00.