Wypadek i dachowanie w Suchocinie

W niedzielne przedpołudnie w Suchocinie doszło do wypadku Opla Astra i Opla Meriva. Jedna osoba została odwieziona do szpitala. W ostatnim czasie to już kolejne niebezpieczne zdarzenie na drodze wojewódzkiej 630.

W niedzielę, 23 lipca o godzinie 9.27 Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodowym w Suchocinie. Formatka z opisem zdarzenia natychmiast trafiła do stanowisk kierowania służb ratunkowych w powiecie. Na miejsce udał się zespół ratownictwa medycznego oraz zastępy straży pożarnej i policja. W związku z tym, że w tym czasie zastępy z Legionowa, udawały się na zabezpieczenie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Centrum Szkolenia Policji, to na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Chotomów.

Na miejscu okazało się, że doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Jeden z nich był przewrócony na dach. Osoby kierujące były przytomne i znajdowały się poza pojazdami. Działania zastępów polegały na postawieniu pojazdu na koła oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w czasie czynności policji oraz zespołu ratownictwa medycznego.

Do szpitala został odwieziony 27-letni kierowca Opla Astra, któremu policjanci odebrali prawo jazdy. W szpitalu miał przejść badanie polegające na pobraniu krwi, aby można ustalić, czy był po spożyciu alkoholu. Z kolei 46-letni kierowca Opla Meriva został sprawdzony na miejscu – jak okazało się, był trzeźwy.

fot. Wirtualne Legionowo, czytelniczka
WND1