Wymienią słupy energetyczne w Janówku Drugim?

PGE Dystrybucja planuje jeszcze w tym roku podjąć się modernizacji sieci energetycznej na ul. Kwiatowej w Janówku Drugim. Będą toczone rozmowy z właścicielami działek na temat przesunięcia słupów energetycznych.

Na piątkowe zebranie sołeckie do Janówka Drugiego przyjechali przedstawiciel PGE Dystrybucja dla Rejonu Energetycznego Legionowo oraz projektant z firmy, które zajmie się modernizacją sieci. Prace zakładają wymianę linii oraz słupów na nowe, ma to nastąpić jesienią tego roku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 150.000 zł.

– Słupy, które znajdują się na prywatnych działkach, będziemy starali się przesunąć maksymalnie w kierunku ogrodzeń. Jeżeli pozwolą na to kwestie geodezyjne, przeniesiemy je na gminną ulicę. Jeżeli jednak będą musiały pozostać na działkach, będą potrzebne pisemne zgody właścicieli, aby na ich teren mogli wejść monterzy, którzy wymienią słupy na nowe – poinformował Jakub Kamiński, który będzie odpowiedzialny za opracowanie projektu modernizacji.

Andrzej Szczodrowski z Rady Sołeckiej zauważył, że mieszkańcy nie mają obowiązku zgodzić się na pozostawienie słupów na ich działkach.

– Tylko, że wtedy pozostajemy bez wyjścia. Albo wymienimy słupy w tym roku i mieszkańcy będą mieli energię przez 20 lat bez awarii albo dwie czy trzy działki nie wyrażą zgody i temat zostanie odłożony na kolejne trzy lata. PGE Dystrybucja ma określoną kwotę do wykorzystania, jeśli tutaj nie uda się, pieniądze zostaną przesunięte na inną wieś – stwierdził Jakub Kamiński.

“Energetycy” namawiali również gminę do włączenia się w prace. Na słupach znajduje się oświetlenie, jeżeli jego przewody nie zostaną wymienione na nowe, oświetlenie zapewne nie posłuży zbyt długo. Wójt zadeklarował chęć podjęcia współpracy.

Jabłonna Dla Mieszkańców