Wydano blisko 10 tysięcy złotych na witacz

Od 5 października kierowcy mijający granicę Jabłonny i Warszawy, przejeżdżają obok nowego witacza. Urząd Gminy za jego wykonanie, dostawę i montaż zapłacił około 10.000 złotych.

Wójt Jarosław Chodorski postanowił zadbać o promocję gminy i urząd wydał 9.963 zł na wymianę witacza na granicy ze stolicą. Gmina skorzystała z usług Undergraf z Bydgoszczy.

– Zapytania ofertowe skierowano do firm TechgrafQ, Undergraf i CR Graffico. Otrzymano następujące oferty: Undergraf – 9963 zł brutto (wraz z montażem i dojazdem), CR Graffico – 9840 zł + koszt montażu i dojazdu – informuje Sławomir Markowski, radca prawny.

Dlaczego zdecydowano się akurat na obecny wygląd witacza? Niestety gmina nie chciała odpowiedzieć na to pytanie.

Mieszkańcy pytali nas również, dlaczego zadbano o postawienie nowego witacza, a całkowicie zapomniano o wymianie wyglądającego mało estetycznie podestu. Nasza interwencja zmobilizowała urzędników do działania i teraz cokół nie jest już powodem do wstydu.

– Stary cokół na którym znajduje się witacz został umyty oraz usunięto z niego przyklejone reklamy. Prace wykonali pracownicy Urzędu Gminy co nie generowało dodatkowych kosztów. Nie sondowano kosztów wymiany cokołu – informuje radca prawny.

Mimo że wójt jest mieszkańcem tzw. wsi zachodnich, tamtejsze sołectwa jeszcze poczekają na wymianę witacza znajdującego się na granicy gm. Jabłonna i Nowego Dworu Mazowieckiego. Urząd poinformował, że w tym roku nie planuje takiego kroku i na dzień sporządzenia pisma, nie jest w stanie odpowiedzieć, kiedy to nastąpi. Mieszkańcy wsi zachodnich muszą zatem uzbroić się w cierpliwość i na razie przejeżdżać obok obdrapanego, zniszczonego witacza.

Jabłonna Dla Mieszkańców