Wybory: Zmiana władzy w Trzcianach

Trzciany mają nowego sołtysa. Został nim Ryszard Doktor, który zastąpił na tym stanowisku Wiolettę Głuch. Mieszkańcy wybrali również nową Radę Sołecką.

W środę, 18 marca o godz. 18.00 w kontenerze na placu zabaw w Suchocinie odbyło się zebranie sołeckie dla wsi Trzciany. Spotkanie rozpoczęło się od pożegnania pani sołtys, która zdecydowała się nie ubiegać o sprawowanie tej funkcji w nowej kadencji.

– Chciałam państwu serdecznie podziękować za wsparcie i udział we wszystkich akcjach społecznych, które zorganizowaliśmy na terenie Trzcian – mówiła W. Głuch.

Była sołtys ceniła sobie dobrą współpracę z radną Teresą Gałecką. Obiecała również, że będzie służyć wsparciem dla nowego sołtysa.

– Pani sołtys pokazała, że potrafi zarządzać wsią, być ambitną dziewczyną i dążyć do tego, by sołectwo rozwijało się – zauważyła radna Gałecka.

Zastąpić W. Głuch chciało dwóch kandydatów: R. Doktor i Marta Wanna. W wyniku wyborów pan Doktor otrzymał 40 głosów, natomiast jego kontrkandydatka 16. Tym samym ten pierwszy został sołtysem Trzcian.

– Zamierzam zmobilizować mieszkańców do działania na rzecz poprawy infrastruktury. Większa aktywność będzie miała wpływ na decyzje Rady Gminy – przemawiał R. Doktor.

Nowy sołtys jest emerytem i rolnikiem. Od 40 lat mieszka w Trzcianach, w przeszłości sprawował już tę funkcję. Chce dążyć do zrównoważonego rozwoju całego sołectwa, zamierza także doprowadzić do zmiany statutu, aby Rada Sołecka Trzcian liczyła nie trzech, a pięciu członków. Myśli też o poprawie komunikacji z mieszkańcami, a za cel stawia sobie przeniesienie zebrań wiejskich do Trzcian.

W wyborach do Rady Sołeckiej wystartowało pięciu kandydatów. Najwięcej głosów otrzymali Mariusz Rosiak (44), Krzysztof Buras (39), Joanna Sapiejewska (36) i to właśnie oni będą zasiadać w jej składzie przez najbliższe lata. Żaneta Dobrowolska zebrała 20 głosów, natomiast Beata Rasińska 14.

Zdjęcia ze spotkania sołeckiego w Trzcianach znajdują się TUTAJ.

Jabłonna Dla Mieszkańców