Wybory prezydenckie. Trwa głosowanie

Punktualnie o godz. 7.00 rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich. Prezydenta kraju wybierzemy spośród 11 kandydatów. Do zakończenia głosowania o godz. 21.00 trwa cisza wyborcza. Jakie zasady obowiązują w lokalach wyborczych?

Do lokalu wyborczego należy zabrać ze sobą dokument tożsamości, który pozwoli na znalezienie wyborcy w spisie wyborców i dopuszczenie go do głosowania. Jeśli wyborca będzie korzystał z zaświadczenia o prawie do głosowania, komisja dopisze go do spisu wyborców.

W związku z trwającą epidemią COVID-19, trzeba pamiętać też o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, tj. o założeniu maseczki ochronnej i zachowaniu dwumetrowego dystansu od innych osób. Zaleca się również korzystanie z własnego długopisu.

W każdym lokalu wyborczym znajduje się płyn do dezynfekcji. W celu zapewnienia sprawnego przebiegu głosowania oraz w trosce o bezpieczeństwo wyborców, wprowadzone zostały nowe zasady wejścia do lokali wyborczych oraz wyjścia z lokali.

fot. Urząd Gminy Jabłonna

W wyborach możemy oddać głos na: Roberta Biedronia (Lewica), Krzysztofa Bosaka (Konfederacja), Andrzeja Dudę (z poparciem PiS), Szymona Hołownię (bezpartyjny), Marka Jakubiaka (Federacja dla Rzeczypospolitej), Władysława Kosiniaka-Kamysza (PSL-Koalicja Polska), Mirosława Piotrowskiego (Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi), Pawła Tanajno (bezpartyjny), Rafała Trzaskowskiego (Koalicja Obywatelska), Waldemara Witkowskiego (Unia Pracy) lub Stanisława Żółtka (Kongres Nowej Prawicy).