Wspominamy tych, którzy od nas odeszli

Zasłużeni w swoich dziedzinach, ambasadorzy Jabłonny w kraju, w końcu zwykli ludzie, za którymi wciąż tęsknią rodzina, przyjaciele i znajomi. W mijającym roku pożegnaliśmy Małgorzatę Kowalską i Janusza Karmela.

W niedzielę, 28 czerwca 2015 roku po długiej chorobie odeszła od nas Małgorzata Kowalska, wieloletnia prezes Ludowego Klubu Sportowego LOTOS Jabłonna. Od ponad 20 lat angażowała się w działania na rzecz rozwoju kultury fizycznej na terenie gm. Jabłonna. Była inicjatorką Grand Prix Gminy w koszykówce, siatkówce i szachach. Organizowała również zawody pływackie, turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej. Pod jej prezesurą LOTOS był nagradzany wieloma tytułami i wyróżnieniami. M. Kowalska w tym roku została uhonorowana tytułem „Zasłużona dla Gminy Jabłonna”. W latach 1990-1998 pełniła funkcję radnej.

Małgorzata Kowalska

W niedzielę, 26 lipca 2015 roku zmarł nagle – w wieku 55 lat – Janusz Karmel. W poprzedniej kadencji był doradcą wójt Olgi Muniak. Był głównym budowniczym Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowego w Chotomowie.

Janusz Karmel

Jabłonna Dla Mieszkańców