Dzień Wszystkich Świętych na jabłonowskich nekropoliach

Dziś uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzach w Jabłonnie i Chotomowie tysiące ludzi odwiedziło groby bliskich. Lampiony płoną też na mogiłach poległych za ojczyznę.

Jak co roku 1 listopada na cmentarze na terenie gm. Jabłonna ruszyły tłumy. Zarówno w dzień jak i po zmroku, spotkać można było odwiedzających groby bliskich. Mieszkańcy chętnie przystawali przy mogiłach żołnierzy poległych za Polskę.

– Zapalając znicze przy pomniku upamiętniającym ofiarę m.in. żołnierzy 21. Pułku Piechoty im. „Dzieci Warszawy”, którzy we wrześniu 1939 roku oddali życie za naszą wolność, zauważyłem, że Polacy coraz chętniej odwiedzają mogiły walczących o niepodległość naszej ojczyzny. Co cieszy, pamięć o bohaterach pielęgnuje także młode pokolenie mieszkańców gm. Jabłonna – komentuje Daniel Szablewski, redaktor naczelny portalu „Jabłonna Dla Mieszkańców”.

Warto nadmienić, że w ostatnich dniach godnymi pochwały inicjatywami wykazali się strażacy z OSP Chotomów oraz dzieci z Przedszkola Bajkowy Dom w Jabłonnie. Ci pierwsi uprzątnęli pomnik pomordowanych i rozstrzelanych przez hitlerowców w Lasach Chotomowskich, z kolei maluchy zapaliły znicze przed pomnikiem Armii Krajowej w Jabłonnie.

Jabłonna Dla Mieszkańców