Wpadł diler i jego klient?

Legionowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o obrót środkami odurzającymi 22-letniego Daniela S. Najbliższe 3 miesiące mężczyzna spędzi w areszcie. Wpadł również 22-letni Jakub B., u którego podczas kontroli drogowej w Chotomowie znaleziono ponad 11 gramów suszu.

W miniony wtorek po godz. 23.00 jabłonowscy policjanci zatrzymali na ul. Kordeckiego w Chotomowie do kontroli drogowej osobowe BMW. Uwagę policjantów zwrócił element, który wystawał od podwozia samochodu. Autem kierował 22-letni Jakub B.

– Policjanci wewnątrz pojazdu znaleźli zawiniątko z suszem roślinnym. Mężczyzna zachowywał się nerwowo. Mundurowi nie ustawali w dokonywaniu szczegółowej kontroli. Jak się okazało w bieliźnie 22-latek schował kolejne narkotyki. Tym razem zawinięty susz roślinny w folię aluminiową ważył ponad 11 gramów. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Przyznał się do niego i dobrowolnie poddał karze – informuje Emilia Kuligowska z KPP w Legionowie.

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili kolejną osobę, która podejrzana jest o przestępstwo narkotykowe. Jak wynika ze zgromadzonego materiału dowodowego 22-letni Daniel S. uczestniczył w obrocie środków odurzających.

– U mężczyzny w domu podczas przeszukania  policjanci znaleźli środki odurzające i młynki do mielenia suszu roślinnego.  Daniel S. stanął pod zarzutem posiadania narkotyków i ich handlu. Na wniosek policjantów i prokuratury  miejscowy sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące – dodaje E. Kuligowska.

Za tego typu przestępstwo Danielowi S. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KPP w Legionowie