Wójta nie było na wigilii

Mimo że dzisiaj w Starostwie Powiatowym pojawili się wszyscy najważniejsi politycy z terenu powiatu legionowskiego, zabrakło wśród nich wójta Jabłonny. Jarosław Chodorski tłumaczy, że nie dostał zaproszenia na spotkanie opłatkowe.

Po drugiej sesji Rady Powiatu w Legionowie, w auli starostwa odbyło się dziś tradycyjne spotkanie opłatkowe przedstawicieli instytucji związanych z powiatem legionowskim. W uroczystości wzięli udział, jak podkreślają służby informacyjne starostwa: radni powiatowi, reprezentanci wszystkich samorządów z terenu powiatu, przedstawiciele służb mundurowych, w tym policji, ochotniczych i zawodowych straży pożarnych, wojska i straży miejskiej. Na spotkanie przybyły też delegacje wszystkich najaktywniejszych organizacji pozarządowych: stowarzyszeń, fundacji i innych instytucji. Na powiatowej wigilii nie pojawił się tylko wójt Jabłonny.

– Najważniejsi ludzie z powiatu legionowskiego dzisiaj o godz. 13.00 spotkali się w auli starostwa. Kogo zabrakło? Jednej osoby. Pana wójta J. Chodorskiego – powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Budżetowej przewodniczący Rady Gminy, Witold Modzelewski.

Wójt bronił się, że nie wiedział o dokładnym terminie spotkania. Zaznaczył, że W. Modzelewski jedynie mu wspomniał, że jest planowana organizacja spotkania opłatkowego.

– Mówiłem panu o spotkaniu. Do mnie dotarło zaproszenie na wigilię, a do pana? Musi pan mieć sekretarkę albo sekretarza, który będzie panu prowadził kalendarz – odpowiedział przewodniczący Rady Gminy.

W obronie wójta stanęła sekretarz gminy, Grażyna Woźnicka, która zaczęła domyślać się, że J. Chodorski mógł nie otrzymać zaproszenia. Dodała, że widziała tylko zaproszenie na poniedziałkową sesję Rady Powiatu, na wigilię już nie.

– Jakbym dostał takie zaproszenie, na pewno zjawiłbym się w starostwie – poparł urzędniczkę wójt Chodorski.

Jeszcze w trakcie obrad Komisji Budżetowej skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym starostwa. Joanna Kajdanowicz poinformowała nas, że kurier odpowiedzialny za rozwiezienie zaproszeń na wigilię, na pewno doręczył je również do Urzędu Gminy w Jabłonnie.

Jabłonna Dla Mieszkańców