Wójt usunął radnych z życzeń świątecznych

– Chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim mieszkańcom gm. Jabłonna, bo jako radni zostaliśmy pozbawieni tego przywileju w życzeniach, które rozsyłał wójt gm. Jabłonna, Jarosław Chodorski. Wszystkim mieszkańcom życzę sukcesów, dużo szczęścia, zdrowia – powiedział na zakończenie marcowej sesji Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy. Radni zostali usunięci z kartek świątecznych, które Urząd Gminy rozsyłał do mieszkańców i sąsiednich samorządów.

Środowa sesja Rady Gminy miała smutne zakończenie. Okazało się, że polityczne przepychanki w gm. Jabłonna osiągają coraz niższy poziom. Wójt Jarosław Chodorski, który zarządza Urzędem Gminy, wykluczył radnych ze złożenia życzeń świątecznych mieszkańcom naszej gminy przy pomocy kartek świątecznych, które przed każdymi świętami są wysyłane przez gminę. W tym roku nie znaleziono także środków finansowych na tzw. jajeczko.

– Jest nam po prostu przykro, że w ten sposób są traktowani mieszkańcy gm. Jabłonna przez wójta gm. Jabłonna, Jarosława Chodorskiego. Życzę jeszcze raz dużo szczęścia, pomyślności z okazji nadchodzących świąt Wielkiej Nocy. Przepraszam za tak skromną formę, ale Rada Gminy nie dysponuje funduszem reprezentacyjnym, żeby zakupić chociaż skromne jajeczko. Te pieniądze ma Urząd Gminy. Niestety urząd nie zechciał zaprezentować się w sposób godny i należyty – poinformował przewodniczący Modzelewski.

Przypomnijmy, że już przed Świętami Bożego Narodzenia wójt Chodorski pominął przewodniczącego Rady Gminy i życzenia na kartkach świątecznych były podpisane przez wójta, radnych i pracowników Urzędu Gminy. Radni tłumaczyli wójtowi, że przewodniczący reprezentuje całą radą i nie chcą, żeby był pomijany przy składaniu życzeń. Tym razem wójt postanowił pominąć… całą radę.

– Pani sekretarz, mam do pani prośbę, żeby pani w moim imieniu podziękowała panu wójtowi za „wysłuchanie” mojej prośby. Dotyczy to życzeń świątecznych. Pamiętacie państwo jak były życzenia związane ze Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem? Prosiłem pana wójta, żebyśmy jednak wystąpili razem (wójt i rada – red.), bo te życzenia nie są dla nas radnych, tylko one idą zapewne do sąsiadów. Pan wójt mnie „wysłuchał”, bo dostaliśmy dzisiaj życzenia świąteczne, ale zamiast pójść w kierunku, żeby na kartce były też życzenia od rady, to jest tylko wójt i pracownicy Urzędu Gminy. Proszę zatem panią sekretarz o „podziękowanie”, bo nie mam możliwości zrobić tego osobiście – stwierdził Włodzimierz Kowalik, wiceprzewodniczący Rady Gminy.

Sekretarz gminy nie odniosła się do tematu życzeń świątecznych wysyłanych przez urząd. Wójt także, ponieważ nie przychodzi na sesje Rady Gminy.

Jabłonna Dla Mieszkańców