Porażka na inaugurację rundy, dziś mecz z Huraganem II

Po rundzie jesiennej, kiedy zespół Ryszarda Stromeckiego zajął jak na beniaminka A-klasy wysokie czwarte miejsce, było wiadomo, że wraz z nadejściem rundy rewanżowej na mecze z Wisłą pozostałe drużyny będą mobilizowały się podwójnie. Zobaczyliśmy to w ostatnim meczu w Pomiechówku z miejscową Wkrą.

W pierwszej kolejce rundy jesiennej wiślacy pokonali drużynę Artura Lewandowskiego 2:0, mimo że przez większą cześć meczu, to goście byli stroną dominującą. W ostatni weekend od pierwszego gwizdka obraz gry wyglądał podobnie z tym tylko, że wiślacy nie wiedzieli jak sforsować dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. To Wkra tworzyła groźne sytuacje, lepiej operowała piłką i była bardziej zmobilizowana do rozpoczęcia rundy pozytywnym wynikiem i gdyby nie dobre interwencje Tomka Kokosińskiego oraz rozregulowane celowniki zawodników z Pomiechówka w pewnych sytuacjach, wynik do przerwy na pewno nie byłby remisowy.

Sporo szumu na boku pomocy robił znany z występów m.in. w Dębie Wieliszew, Mewie Krubin i rezerwach nowodworskiego Świtu – Robert Sotowicz. Właśnie z tym zawodnikiem nasza obrona miała bardzo dużo problemów i o ile w pierwszej połowie wychodziliśmy cało lub z łutem szczęścia w sytuacjach podbramkowych gospodarzy, o tyle w drugiej części wspomniany Sotowicz dwa razy pokonał naszego bramkarza, w tym też z rzutu karnego.

Swojego gola dołożył także ex-wiślak Konrad Kaza i mimo zrywu w ostatnich 10 minutach za sprawą bramek Szymona Prandziocha i Tomka Wierzbickiego, którym asystował przy wyrzutach z autu Tomasz Tomaszek, to Wkra dowiozła zwycięstwo do końca i ostatecznie wygrała 3:2. Całkowicie zasłużenie zgarnęła 3 punkty. W tym meczu była zespołem lepszym.

Dziś kolejnym rywalem Wisły będą rezerwy Huraganu Wołomin, w barwach których z racji wolnego terminu prawdopodobnie zobaczymy zawodników na co dzień grających w 4 lidze. Mecz zostanie rozegrany w Jabłonnie o godz. 15.00.

Wkra Pomiechówek – Wisła Jabłonna 3:2 (0:0)

Bramki: 1:0 47′ Wkra Pomiechówek 2:0 70′ Wkra Pomiechówek 3:0 78′ Wkra Pomiechówek – rzut karny 3:1 80′ Szymon Prandzioch (as. Tomasz Tomaszek) 3:2 89′ Tomasz Wierzbicki (as. Tomasz Tomaszek)

Skład: Tomasz Kokosiński – Piotr Małyszew, Michał Banaszek, Hubert Koński, Mateusz Mrozowski (81′ Tomasz Wierzbicki) – Rooka (62′ Szymon Prandzioch), Mateusz Kowalski (C), Łukasz Gałązka (46′ Adam Stromecki), Tomasz Tomaszek – Konrad Karaszewski – Damian Bedynek (76′ Cezary Kowalski). Pozostali na rezerwie: Mariusz Góralski, Patryk Żemajtiś, Radosław Paterek

Żółte kartki: Wkra – 87. minuta i 92. minuta Wisła – Damian Bedynek w 27. minucie

Widzów: około 30