Wójt uczy się jak dbać o dobry wizerunek

Dobry samorządowiec charakteryzuje się tym, że stale podnosi swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, czy wójt Chodorski poświęca czas na dokształcanie się. Okazało się, że uczy się przede wszystkim jak budować dobry wizerunek.

Urząd Gminy wydał w tym roku 3.797,92 zł na szkolenia Jarosława Chodorskiego i związanie z nimi delegacje. Wójt był m.in. w Dusznikach Zdroju i Krakowie.

J. Chodorski skupił się przede wszystkim na zdobywaniu wiedzy dotyczącej poprawy swojego wizerunku. Miały mu tym pomóc szkolenie „Akademia mówcy samorządowego” oraz „Szkolenie z wystąpień publicznych”.

W kwietniu wójt wybrał się na trzydniowy „II Kongres Młodego Samorządu”. Tam wysłuchał wykładów dotyczących m.in. „jak budować poparcie dla decyzji politycznych i projektów regionalnych?”, „współpracy samorządów z lokalnymi mediami” czy „sztuki wystąpień publicznych”. Organizatorzy zapewnili uczestnikom również m.in. bankiet, ognisko i wyścigi psich zaprzęgów oraz zawody strzeleckie.

Ostatnie szkolenie wójt odbył w czerwcu. Przed dwa dni uczestniczył w spotkaniu „Menager jako lider”.

Mimo że wystąpiliśmy do Urzędu Gminy o przedstawienie programów szkoleń, urząd nam ich nie udostępnił.

Jabłonna Dla Mieszkańców