Włosi przylecą 1 maja. Znamy ich plan pobytu

Znamy ramowy pogram pobytu delegacji z włoskiego miasteczka Vignanello, która na początku następnego miesiąca odwiedzi gm. Jabłonna. Drugiego maja zostanie podpisana umowa o wzajemnej współpracy.

Na początku kwietnia informowaliśmy, że w niedługim czasie naszą gminę odwiedzą samorządowcy z Włoch. Urząd Gminy planował część delegacji umieścić u mieszkańców, natomiast pozostałych gości w jabłonowskim Pałacu. Z racji, że skład wycieczki będzie mniej liczny niż początkowo zapowiadano, wszyscy Włosi zostaną zakwaterowani w Pałacu. Ich przylot jest planowany na niedzielę, 1 maja. Samolot wyląduje na Okęciu o godz. 17.55.

Dzień później o godz. 10.00 delegacja z Vignanello zostanie oficjalnie powitana w Urzędzie Gminy przez wójta i radnych. Właśnie wtedy zostanie podpisana umowa o wzajemnej współpracy i nastąpi prezentacja gmin. Następnie Włosi będą zwiedzać Jabłonnę, m.in. Pałac oraz miejscowości należące do naszej gminy, gdzie zobaczą m.in. strażnicę OSP Chotomów i pola golfowe w Rajszewie. Na godz. 19.00 zaplanowano uroczystą kolację, w której będą uczestniczyć Włosi, wójt, radni i przedstawiciele urzędu.

We wtorek, 3 maja delegacja wyruszy do Warszawy – z przewodnikiem będzie zwiedzać Stare Miasto. Jest również planowany objazd po terenach dawnego getta, centrum i okolicy PKiN. Ponadto goście z Vignanello obejrzą Łazienki Królewskie. Po godz. 15.00 delegacja wróci do Jabłonny i wybierze się na piknik sołecki.

W środę, 4 maja o godz. 10.00 Włosi odwiedzą Centrum Badawcze „Konwersja Energii i Źródła Odnawialne” w Jabłonnie, po czym udadzą się na przejazd nad Zalewem Zegrzyńskim. Tego samego dnia wylecą do Włoch.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. Urząd Gminy