Wisła prosi o dokończenie oświetlenia

Przedstawiciele klubu piłkarskiego Wisła Jabłonna wystąpili o dokończenie budowy oświetlenia przy boisku, na którym ich drużyna na co dzień trenuje i rozgrywa mecze. Do tej pory zamontowano oświetlenie jedynie od strony Orlika.

Podczas jednego z posiedzeń Rady Gminy poruszono temat boiska trawiastego, które znajduje się na tyłach Domu Ogrodnika w Jabłonnie. Grzegorz Przybyłowicz, dyrektor GCKiS poinformował, że wpłynął wniosek od klubu Wisła Jabłonna oraz mieszkańców, którzy korzystają z boiska, z prośbą o dokończenie budowy oświetlenia.

– Boisko ligowe jest oświetlone do połowy, od strony Orlika – tłumaczył dyrektor Przybyłowicz.

Koszt dokończenia oświetlenia wyniósłby 40-60 tys. zł. Ta inwestycja umożliwiłaby rozgrywanie meczów wieczorami.

W trakcie obrad radny Tomasz Wodzyński dopytywał, czy z boiska mogą korzystać również dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej. Okazało się, że nie, ponieważ w ciągu tygodnia wszystkie zespoły mogą grać i trenować na wspomnianym boisku łącznie przez 20 godzin. Większość tego czasu, tj. 12 godzin wykorzystuje Wisła Jabłonna. Do dyspozycji pozostaje zatem jeszcze 8 godzin.

– W zimie Wisła korzysta z boisk Legionovii, więc czasami trenuje u nas również Legionovia – mówił G. Przybyłowicz.

Dyrektor GCKiS stwierdził, że nie widzi problemu, aby szkoła zgłosiła chęć korzystania z boiska i w miarę możliwości murawa będzie udostępniania. Warunek jest jeden – zajęcia zorganizowanej grupy muszą odbywać się pod okiem opiekuna.

Jabłonna Dla Mieszkańców