Wisła gromi w pierwszym sparingu

Wisła Jabłonna rozegrała pierwszy sparing przez zbliżającym się sezonem 2018/2019. Nasi piłkarze rozgromili rezerwy Mazura Radzymin, a już jutro zmierzą się z Polonią II Warszawa.

Zawodnicy Wisły Jabłonna we wtorek powrócili do treningów, a już dzień później rozegrali pierwszą grę kontrolną z bardzo dobrze nam znanym zespołem z rozgrywek B-klasy, rezerwami radzymińskiego Mazura. Zespół Tomasza Wąsika przed spotkaniem z wiślakami rozegrał dwa spotkania kontrolne. Kilka dni temu po wyrównanym meczu minimalnie ulegli naszemu ligowemu rywalowi z Załubic w stosunku 3:5, a na sam początek przygotowań ich mecz w Warszawie z miejscową Błyskawicą trwał tylko 10 minut, ponieważ bardzo groźnej kontuzji doznał jeden z zawodników Mazura – Zbigniew Aniołkowski i oba zespoły zdecydowały o niekontynuowaniu zawodów. Panu Zbyszkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na boisko!

Sam mecz obfitował w sporą ilość sytuacji strzeleckich, wielkiego zaangażowania obu zespołów i walki o każdy centymetr boiska, czyli zdarzyło się to, co podczas rozgrywek ósmej ligi mistrzów się działo z udziałem obu drużyn. Do przerwy prowadziliśmy 2:1 po wykorzystanym rzucie karnym Konrada Karaszewskiego i fenomenalnej asyście tego samego w 34. minucie, kiedy to w idealnym momencie zagrał pomiędzy dwoma obrońcami do Łukasza Karczmarczyka i w sytuacji sam na sam Kaczor pokonał bramkarza Mazura. Druga połowa do 65. minuty to totalna dominacji Wisły, która zaowocowała strzeleniem kolejnych bramek. Wpierw po sprytnym wyrzucie z autu w pole karne Tomka Tomaszka do Łukasza Karczmarczyka, nasz napastnik nie dał szans na skuteczną interwencję bramkarzowi gości. Na 4:1 bramkę zdobywa Karczmarczyk po identycznym zagraniu Karaszewskiego z 34. minuty. Kolejną bramkę przepięknym uderzeniem zza pola karnego po dośrodkowaniu Karczmarczyka i przedłużeniu głową Tomaszka zdobywa Cezary Kowalski. Ostatnia bramka padła po rzucie karnym podyktowanym na Tomaszu Tomaszku. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę.

Ostatnie 25 minut należało do gości, którzy wykorzystali rozluźnienie w szeregach zespołu z Jabłonny, strzelając im bramki w 78. i 88. minucie meczu. Wynik nie uległ już zmianie. Wisła wygrywa to starcie 6:3. Na uwagę zasługuje fakt powrotu do zespołu naszego obrońcy Macieja Lecha, który po wypadku samochodowym rozegrał pierwsze minuty po ponad rocznej przerwie. Radość na twarzy z każdego zagrania… bezcenne.

W tę niedzielę o 17:00 Wisła rozegra kolejny sparing – z rezerwami warszawskiej Polonii. Serdecznie wszystkich zapraszamy!!!

Wisła Jabłonna – Mazur II Radzymin 6:3 (2:1)

Skład: Mariusz Góralski (46′ Patryk Żemajtis) – Piotr Małyszew, Hubert Koński, Michał Banaszek, Mateusz Mrozowski – Tomasz Tomaszek, Konrad Karaszewski, Mateusz Kowalski, Krzysztof Bolkowski – Cezary Kowalski – Łukasz Karczarczyk

Na zmiany w polu wchodzili – Maciej Lech, Łukasz Majewski, Dawid Salwin, zawodnik testowany I.

Bramki:
1:0 29′ Konrad Karaszewski (rzut karny)
2:0 34′ Łukasz Karczmarczyk (as. Konrad Karaszewski)
2:1 43′ RKS Mazur II Radzymin
3:1 48′ Łukasz Karczmarczyk (as. Tomasz Tomaszek)
4:1 60′ Łukasz Karczmarczyk (as. Konrad Karaszewski)
5:1 63′ Cezary Kowalski (as. Tomasz Tomaszek)
6:1 65′ Tomasz Tomaszek (rzut karny)
6:2 78′ RKS Mazur II Radzymin
6:3 87′ RKS Mazur II Radzymin

STATYSTYKI
Celne/niecelne I połowa
Wisła 5/6
Mazur 3/3

Celne/niecelne II połowa
Wisła 10/5
Mazur 7/3

Rzuty rożne I/II połowa
Wisła 2/1
Mazur 1/2

Źródło: Wisła Jabłonna, fot. Marcin Fabijańczuk