Wiesław Karwowski odnaleziony. Poszukiwania trwały ponad 4 godziny

Ponad 4 godziny trwały poszukiwania 74-letniego grzybiarza, którego zaginięcia dziś w jabłonowskim komisariacie zgłosiła rodzina. Na szczęście mężczyznę całego i zdrowego odnaleźli policjanci. Nie wymagał pomocy lekarskiej, więc od razu został przekazany najbliższym.

W piątek (25.09) przed godz. 11.00 jabłonowscy policjanci przyjęli zgłoszenie o zaginięciu 74-letniego mężczyzny, który wczoraj wyszedł z rodzinnego domu w Chotomowie i udał się do pobliskiego lasu na grzyby. Najbliżsi zaginionego niepokoili się całym zdarzeniem i postanowili poprosić o pomoc policję.

Dyżurny natychmiast do działań zadysponował wszystkich policjantów pełniących służbę na terenie powiatu legionowskiego. Po blisko 4 godzinach przeczesywania okolicznych lasów mężczyzna został odnaleziony przez funkcjonariuszy. Rodzina 74-latka natychmiast dostała informację, na którą liczyła od kilkunastu godzin, że mężczyźnie nic nie grozi.

– To zdarzenie pokazuje, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do wypraw leśnych. Wychodząc do lasu np. na grzybobranie pamiętajmy, aby zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy i mieć stały kontakt z bliskimi. Pamiętajmy również o tym, aby nie wychodzić do lasu samotnie szczególnie, gdy mamy problemy zdrowotne. Pamiętajmy, aby na grzybobranie nie wybierać się w godzinach popołudniowych, gdyż szybko zapadający zmrok może stanowić dla nas zagrożenie – komentuje podkom. Justyna Stopińska z KPP Legionowo.

fot. KPP Legionowo