Co widnieje w KRS Fundacji Trzciany?

Mimo że minął już rok od zawirowań związanych z dokonaniem zmian w KRS Fundacji Trzciany, temat ten nadal budzi emocje wśród  naszych czytelników. Czy Jarosław Chodorski nie jest już prezesem Fundacji Trzciany?

– W poprzednim roku sporo mówiło się o kłopotach Fundacji Trzciany i wójta Chodorskiego w sprawie zmiany KRS, gdzie p. Chodorski ciągle widniał jako prezes fundacji. Czy już coś wyjaśniło się? Chciałbym także dowiedzieć się czy p. Chodorski może zatrudnić w urzędzie albo jednostkach podległych osoby, które są oficjalnie w strukturach Fundacji Trzciany? To jest zgodne z prawem czy nie? – dopytuje nasz czytelnik.

Pod koniec czerwca 2015 roku pisaliśmy, że Fundacja Trzciany nie dopełniła obowiązku zgłoszenia zmian w KRS w ciągu 7 dni, od dnia w którym Jarosław Chodorski zrezygnował z funkcji prezesa zarządu. Zrobiono to – niezgodnie z przepisami – z dużym poślizgiem, bo dopiero w kwietniu 2015 roku (J. Chodorski złożył rezygnację z pełnienia funkcji w połowie grudnia 2014 roku roku). Obecnie prezesem zarządu jest Monika Chodorska.

fundacja trzciany

fot. Print Screen / krs-online.com.pl

Ponadto w KRS możemy wyczytać, że członkami rady nadzorczej fundacji są: Beata Szott, Elżbieta Gajewska, Katarzyna Kurnatowska, Wioletta Głuch, a członkami zarządu: Agnieszka Ilska i Małgorzata Żarko.

Odpowiadając na dalsze pytania naszego czytelnika, możemy stwierdzić, że skoro J. Chodorski nie jest już prezesem fundacji, jako wójt może zatrudnić w Urzędzie Gminy bądź jednostkach podległych osobę (bądź osoby), która obecnie jest – przykładowo – członkiem rady nadzorczej Fundacji Trzciany.

Należy jednak nadmienić, że są to tylko teoretyczne rozważania, ponieważ pod względem etycznym takie działania zapewne byłyby komentowane jako delikatnie mówiąc nieprzemyślane, a dosadniej – naganne z powodu wcześniejszych powiązań obecnego wójta. Biorąc to pod uwagę, raczej nie należy spodziewać się, że wójt Chodorski zatrudni na stanowisku – na przykład – dyrektora Szkoły Podstawowej w Jabłonnie któregoś z członków rady nadzorczej Fundacji Trzciany.

Jabłonna Dla Mieszkańców