Wernisaż w jabłonowskiej Oranżerii

W ostatnią niedzielę w Galerii Sztuki Współczesnej Oranżeria w Jabłonnie odbyła się wystawa prof. Artura Krajewskiego pt. Apologetyka Gestu. Był to już 84. wernisaż zorganizowany w jabłonowskim Pałacu.

Pałac w Jabłonnie organizuje wernisaże już od 2002 roku.

– Otwieramy 84 wystawę prac pana profesora Artura Krajewskiego związanego z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. My także jesteśmy organizacyjnie związani z Akademią Sztuk Pięknych, ponieważ jest to najznamienitsza uczelnia artystyczna w kraju i objęła ona patronatem nasze wystawy. Ta uczelnia jest pieczęcią świadczącą o wysokim poziomie naszych wernisaży i wystaw – mówiła Magdalena Grzelecka, dyrektor Polskiej akademii Nauk Dom Zjazdów i Konferencji w Jabłonnie.

Pani dyrektor dodała, że założeniem Pałacu jest prezentacja uznanych, utalentowanych twórców, ale od mniej znanej i popularnej strony. Podczas niedzielnego wydarzenia poinformowano również, że dyrektor Grzelecka odchodzi z Pałacu, co wszyscy zebrani uznali za ogromną stratę dla jabłonowskiej kultury.

– Nie możemy zapominać, że dla funkcjonowania wspólnoty potrzebne jest nie tylko ciało, ale również duch. Duch, który może być przede wszystkim wyrażony w różnego rodzaju przedsięwzięciach kulturalnych – mówił Grzegorz Kubalski, członek Zarządu Powiatu Legionowskiego.

– Ten Pałac dostał drugie życie dzięki pani dyrektor Grzeleckiej, która wprowadziła tutaj kulturę i sztukę. Mazowsze jest dumne z tego Pałacu i miejsca, w którym jesteśmy – dodał radny Mariusz Grzybek.

Na sam koniec głos zabrał artysta – prof. Artur Krajewski. Przyznał jednak, że twórca nie powinien mówić o własnych dziełach i zachęcił zebranych do zagłębienia tematu pracy w jego książce.

Jabłonna Dla Mieszkańców