Pijanemu kierowcy autobusu grozi 10 lat. Chciał przekupić policjantów

W ostatnią niedzielę informowaliśmy, że doszło do zatrzymania 40-letniego kierowcy autobusu linii 731, który kierował mając blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Andrzejowi R. grozi aż 10 lat więzienia. Nie dość, że prowadził autobus po alkoholu, to jeszcze chciał wręczyć mundurowym łapówkę.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę, kiedy przed godz. 15.00 policjanci z legionowskiej komendy otrzymali informację, że przez Legionowo z kierunku Warszawy jedzie miejski autobus, którym może kierować nietrzeźwy mężczyzna. Wcześniej autobus przejeżdżał przez osiedla znajdujące się na terenie Jabłonny: Bukowy Dworek, Leśna i Przylesie.

Na policję zadzwoniła jedna z pasażerek autobusu, która przyglądając się kierowcy, nabrała niepokojących podejrzeń. Kierowca z opóźnieniem hamował i ruszał spod świateł drogowych oraz ominął przystanek „na żądanie”. Wyraźnie sprawiał wrażenie nietrzeźwego. Spostrzegawcza pasażerka wysiadła z autobusu i zadzwonił na policję. Dyżurny z legionowskiej komendy wysłał patrol, który przy skrzyżowaniu ul. Piaskowej z Zegrzyńską w Legionowie zauważył stojący w zatoczce autobus. Pojazd miał wyłączony silnik. Policjanci z legionowskiej drogówki ustalili, że autobus został unieruchomiony, ponieważ kluczyk wyciągnął ze stacyjki i zabrał kierowcy autobusu jeden z pasażerów, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mundurowi zatrzymali kierowcę i przewieźli do legionowskiej komendy.

Podczas kontroli stanu trzeźwości 40-latka alkomatem, policjanci usłyszeli od niego korupcyjną propozycję. Andrzej R. obiecywał wypłacić z bankomatu 200 zł i dać policjantom, aby zapomnieli o sprawie i nie przeprowadzali badania jego stanu trzeźwości. Andrzej R. nie reagował na uwagi policjantów, aby zaprzestał swoich propozycji, ponieważ to co robi jest przestępstwem. Alkomat wykazał prawie 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Wczoraj, kiedy wytrzeźwiał, w Prokuraturze Rejonowej w Legionowie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz złożenia obietnicy korupcyjnej policjantom. Przyznał się do popełnienia przestępstw i odmówił składania wyjaśnień. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. KPP Legionowo