Ważniejsze dzieci czy kontenery?

Trwa polityczna przepychanka w sprawie Przedszkola Gminnego w Chotomowie. Wójt prawdopodobnie nie zamierza zrezygnować z pomysłu budowy przedszkola kontenerowego za 4 miliony złotych i napisał list do radnych, w którym zadał im kilka pytań. – Czy widzi Pani/Pan możliwość ponownego rozważenia budowy przedszkola modułowego, które pozwoli na przeniesienie wszystkich oddziałów przedszkolnych bez dodatkowego obciążania szkół przez okres ok. 3 lat (do czasu wybudowania przedszkola docelowego)? – brzmi jedno z pytań.

Rozwiązanie problemu przedszkola w Chotomowie nie zmierza w dobrym kierunku. Zamiast dojść do porozumienia podczas oficjalnych spotkań, Jarosław Chodorski próbuje wywierać presję na radnych przy pomocy Facebooka oraz listu.

– Otrzymane odpowiedzi lub informacja o ich braku, zostaną opublikowane o przedstawione opinii publicznej – pisze do radnych wójt.

W ostatni czwartek J. Chodorski napisał list do radnych, w którym zadał następujące pytania:

– Gdzie Pani/Pana zdaniem należy zaprojektować i zbudować Przedszkole docelowe – przy szkole podstawowej nr 1 na terenie CEKS czy w obecnej lokalizacji przy ul. Żeligowskiego 27, inne (proszę o podanie konkretnej lokalizacji)?

– Jaki ma Pani/Pan pomysł na relokację dzieci na czas budowy przedszkola docelowego?

– Czy wsparł Pani/Pan Urząd w poszukiwaniu wykonawcy remontu budynku przy ul. Żeligowskiego 27 (taka deklaracja padła podczas jednego ze spotkań Rady Gminy, na którym to pojawili się również rodzice)? W przypadku odpowiedzi pozytywnej, proszę o podanie na czym ta pomoc polegała.

– Które z prezentowanych rozwiązań dotyczących przedszkola tymczasowego są Pani/Pana zdaniem najlepsze: wynajem budynku przy ul. Piusa XI, budowa przedszkola modułowego na terenie CEKS, inne (jakie)?

– Czy widzi Pani/Pan możliwość ponownego rozważenia budowy przedszkola modułowego, które pozwoli na przeniesienie wszystkich oddziałów przedszkolnych bez dodatkowego obciążania szkół przez okres ok. 3 lat (do czasu wybudowania przedszkola docelowego)?

W piśmie wójt informuje, że urząd nie jest w stanie zagwarantować wykonania remontu i dalszego użytkowania przedszkola w Chotomowie.

– Jednocześnie, musimy pamiętać o tym, że czas nie jest naszym sprzymierzeńcem i każda zwłoka działa na niekorzyść mieszkańców Gminy Jabłonna – informuje wójt.

Przypomnijmy, że Rada Gminy już w grudniu zarezerwowała środki na prace związane z rozpoczęciem budowy przedszkola tradycyjnego. Z kolei na ostatniej sesji zabezpieczono pieniądze na wykup działki przy ul. Żeligowskiego, co ma pozwolić na powiększenie terenu obecnego przedszkola i postawienie nowego. Ponadto poinformowano, że jest możliwość przeniesienia dzieci w najbliższych miesiącach do prywatnego budynku przy ul. Piusa XI. Obecnie za prowadzenie negocjacji i ich ewentualną finalizację odpowiedzialny jest wójt.

Urząd Gminy od 29 maja posiada ekspertyzę techniczną stanu technicznego Przedszkola Gminnego w Chotomowie, jednak wójt poinformował o jej wynikach dopiero w października. Podczas spotkań z rodzicami wójt jako jedyne rozwiązanie przedstawiał pomysł budowy przedszkola kontenerowego. Urząd chciał, żeby obiekt powstał na terenie należącym do kurii przy ul. Piusa XI, jednak negocjacje zakończyły się fiaskiem. Obecnie wójt chciałby wybudować przedszkole kontenerowe przy CEKS.

Jabłonna Dla Mieszkańców