Walczyli z pożarem przez prawie 6 godzin

Do gm. Jabłonna powróciła plaga wypaleń trawy. Wczoraj w Suchocinie ogień objął powierzchnię około 5 hektarów łąk. Strażacy walczyli z pożarem blisko 6 godzin.

W środę, 28 marca tuż przed godz. 15.00 do legionowskiej straży wypłynęło zgłoszenie o pożarze łąk przy ul. Wiślanej w Suchocinie. Na miejsce zadysponowano 7 wozów strażackich z PSP Legionowo, OSP Jabłonna, OSP Chotomów, OSP Janówek-Góra i OSP Krubin.

– Ta istna plaga wypalania traw powraca każdego roku. I na nic zdają się prośby, groźby czy przemawianie do wyobraźni. Początek wiosny to zawsze czas wytężonej pracy dla strażaków. Wystarczy kilka cieplejszych dni i … Tak też było dzisiejszego popołudnia, kiedy to do PSK KP PSP w Legionowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw i krzaków w miejscowości Suchocin. Z uwagi na rozmiary tego zdarzenia, tj. powierzchnia wyniosła ok. 5 ha oraz potencjalne zagrożenie dla innych obiektów, w trwające prawie 6 godzin działania ratowniczo – gaśnicze zaangażowano w sumie 7 zastępów – informuje OSP Jabłonna.

Na szczęście udało się ugasić płonące nieużytki. Strażacy apelują o rozwagę i niewypalanie traw.

Jabłonna Dla Mieszkańców, fot. OSP Jabłonna, OSP Chotomów