W święta nikt nie powinien być samotny

 W minioną sobotę w Urzędzie Gminy Jabłonna odbyło się spotkanie wielkanocne dla samotnych mieszkańców gm. Jabłonna. Z tej szczególnej okazji przy wspólnym stole zgromadzili się podopieczni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz samorządowcy.

Spotkanie rozpoczęło się od złożenia życzeń i podzielenia się jajkiem. Następnie goście usiedli do stołu, aby zjeść tradycyjne potrawy wielkanocne. W świątecznej atmosferze czas upłynął miło na wspólnych rozmowach. Na zakończenie wszyscy goście zostali obdarowani prezentami, które zostały przygotowane przez wolontariat działający w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie i Szkole Podstawowej nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie oraz przez społeczność szkolną ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orła Białego w Chotomowie.

Uczniowie szkół podstawowych z Chotomowa oraz z Jabłonny włączyli się w akcję wielkanocnej pomocy osobom starszym i najuboższym mieszkańcom naszej gminy. W szkołach były zbierane artykuły spożywcze (cukier, mąka, makaron, ryż itp.) oraz chemiczne. Z zebranych darów udało się przygotować ponad 30 paczek dla podopiecznych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Źródło: GOPS Jabłonna