W Skierdach powstanie Dino. „W Jabłonnie markety i stacja paliw”

Dino Polska wystąpiło o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę budynku handlowo-usługowego w Skierdach. Będzie to pierwszy market spożywczy na terenie wsi zachodnich. Z wnioskami wystąpili także kolejni inwestorzy, którzy planują budowę marketów i stacji paliw w Jabłonnie.

W ostatnich latach wsie zachodnie rozrastają się coraz bardziej. Kwestią czasu było, kiedy na tym terenie pojawi się pierwszy market spożywczy.

– Uprzejmie informuję, iż na wniosek DINO POLSKA S.A. z dnia 2 lipca 2021 r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę budynku handlowo-usługowego z infrastrukturą techniczną na terenie działki nr 578/56 w miejscowości Skierdy, gm. Jabłonna. Wniosek jest w trakcie rozpatrywania – przekazuje nam Łukasz Kucharzewski, naczelnik Wydziału Architektury w Starostwie Powiatowym.

Z budowy marketu (kubatura około 3 tys. m3), który znajdowałby się przy ul. Modlińskiej w Skierdach na odcinku pomiędzy ulicami Wilgi i Drozda, na pewno ucieszy się część okolicznych mieszkańców, którzy do tego typu sklepów nie będą musieli już jeździć do Nowego Dworu Mazowieckiego, Jabłonny czy Legionowa. Z drugiej strony zmartwieni będą okoliczni sklepikarze, którym dosłownie obok wyrośnie mocna konkurencja.

W Jabłonnie też będą budować

Starostwo prowadzi także postępowania w sprawie wydania pozwoleń na budowę kolejnych obiektów usługowo-handlowych w Jabłonnie. Firma Testivisor złożyła wniosek na obiekt o kubaturze blisko 15 tys. m3, który ma znajdować się przy ul. Akademijnej pomiędzy Politechniczną, a Edukacyjną. Tuż obok, na skrzyżowaniu ulic Akademijnej i Edukacyjnej, budynek usługowy (kubatura około 9 tys. m3) zamierza wznieść Jerzy Petz, właściciel legionowskiej kliniki Mediq. Z kolei firma Kadam złożyła wniosek dotyczący budowy obiektu handlowo-usługowego o kubaturze ponad 5,5 tys. m3 na działce znajdującej się między Zegrzyńską, a Królewską niedaleko marketu Lidl.

Prowadzone jest również postępowanie w sprawie wydania pozwolenia na budowę stacji paliw i myjni automatycznej na obwodnicy Jabłonny. Na działce przy ul. Szkolnej powstałby obiekt należący do koncernu paliwowego BP.

Wójt wspiera duży biznes

Rozwój dużych koncernów wspiera wójt gm. Jabłonna. Jarosław Chodorski mówił o tym podczas otwarcia Leroy Merlin w Jabłonnie.

– Tak dużo osób nie przychodzi na spotkania wyborcze, także dzisiaj mamy wielki wiec – cieszył się wójt. – Dla mnie to zaszczyt. Chciałem pogratulować tej inwestycji, bo można powiedzieć, że od 2016 roku przygotowywaliśmy to miejsce. Jest to pierwszy obiekt w tym miejscu po uchwaleniu planu miejscowego. Chciałbym zwrócić państwu uwagę, jak może wyglądać współpraca samorządu z biznesem – mówił do pracowników i klientów.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach w tym rejonie zmieniała się również infrastruktura drogowa. W 2017 roku Urząd Gminy wybudował za około 431 tys. zł nowy odcinek ul. Akademijnej. Kilkanaście miesięcy później łącznik musiał jednak zostać całkowicie przebudowany, aby był w stanie obsługiwać Leroy Merlin.