W nasze okolice przyjedzie 30.000 pielgrzymów

Pod koniec lipca 2016 roku w Krakowie odbędą się 31. Światowe Dni Młodzieży. W okolicy gm. Jabłonna pojawi się prawdopodobnie około 30.000 pielgrzymów.

– Wszystkie sąsiednie samorządy z terenu Mazowsza, a dokładnie z Diecezji Warszawsko-Praskiej będą w przyszłym roku zaangażowane w Światowe Dni Młodzieży. Jest to wydarzenie na skalę EURO 2012 – poinformował na ostatniej sesji wójt Chodorski.

Z informacji Jarosława Chodorskiego wynika, że tydzień przed 31. Światowymi Dniami Młodzieży okolice Jabłonny, Chotomowa, Legionowa i Tarchomina odwiedzi ok. 30.000 pielgrzymów. Ten czas pozwoli pielgrzymom w parafiach na terenie całej Polski, w tym jabłonowskich, przygotować się do 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkanie młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. W dniach 26-31 lipca tym miejscem będzie Kraków. Mottem imprezy będą słowa: „Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią” [Mt 5,7].

Jabłonna Dla Mieszkańców