W lipcu rusza Akcja Lato

Już pierwszego lipca w gm. Jabłonna rusza Akcja Lato dla najmłodszych mieszkańców. Co, gdzie i kiedy? O tym w dalszej części artykułu.

Od 1 do 29 lipca dzieci będą uczestniczyły w zajęciach odbywających się w GCKiS Jabłonna, filiach w Chotomowie i Skierdach, pływalni, hali sportowej w Jabłonnie, kompleksie boisk „Orlik”, sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Chotomowie oraz na terenie zespołu parkowo-pałacowego w Jabłonnie.

Zajęcia w ramach Akcji Lato będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. W akcji zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie, Chotomowie i w Skierdach weźmie udział 165 dzieci.

Organizatorzy akcji, oprócz zajęć prowadzonych w ośrodkach, przewidzieli wycieczki, teatrzyki i imprezy profilaktyczne, szkółkę piłkarską Orlik i zajęcia na basenie.

W tym roku oprócz Akcji Lato prowadzonej w lipcu w ośrodkach kultury w Jabłonnie, Chotomowie i w Skierdach akcja będzie kontynuowana w sierpniu przez organizacje pozarządowe – LKS Lotos Jabłonna wraz Fundacją Lupus.

W zajęciach prowadzonych przez Ludowy Klub Sportowy oraz partnera – Fundację Lupus – weźmie udział 90 dzieci (po 30 miejsc w każdej z trzech miejscowości). Aktywny wypoczynek z LKS Lotos będzie realizowany od poniedziałku do piątku w trzech lokalizacjach: Skierdach (ul. Modlińska 2 – BeFit- 18.07- 31.08), Chotomowie (01.08-31.08) i Jabłonnie (01.08-31.08).

Organizatorzy wypoczynku letniego, w ramach realizacji programu gminnego, poza zajęciami stacjonarnymi zaplanowali wycieczki i zajęcia w plenerze: spływ kajakowy, wyjazd do kina, wyjazd na plażę, naukę nurkowania, naukę windsurfingu, ogniska oraz szkołę przetrwania.

W ramach konkursu ofert ogłoszonego przez gm. Jabłonna wyłoniono również realizatora wypoczynku wakacyjnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. W Koloniach Dzielnej Matki – Stajnia pod Aniołem – Rekreacja konna pod Aniołem weźmie udział 12 osób. Wypoczynek odbędzie się w dniach 11-17.08 w Centrum Księdza Orione w Brańszczyku.

fot. i inf. na podstawie Urząd Gminy