W Jabłonnie rozmawiali z policją. Co zgłoszono?

Na zorganizowanej przez mundurowych debacie społecznej o bezpieczeństwie pieszych, programie „Dzielnicowy bliżej nas” i Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa rozmawiali z mieszkańcami gminy Jabłonna policjanci z miejscowej jednostki i komendy powiatowej. Co ustalono?

Spotkanie z mieszkańcami gm. Jabłonna odbyło w ostatnią środę o godz. 16.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 102. Policjanci zorganizowali debatę społeczną pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Do udziału zaproszono samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących na co dzień z Policją oraz mieszkańców gminy. W debacie Policję reprezentowali: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł. insp. Dariusz Chojnowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Robert Dąbrowski, Komendant Komisariatu Policji w Jabłonnie asp. szt. Artur Purzycki wraz ze swoim zastępcą kom. Markiem Browalskim. Obecni byli również dzielnicowi i oficer prasowy KPP w Legionowie. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy gminy Jabłonna, przedstawiciele władz gminy oraz radni i sołtysi.

Podczas debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwo pieszych w ruchu drogowym, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz program „Dzielnicowy bliżej nas”. Omówiona została praca dzielnicowych oraz analiza zdarzeń kryminalnych i drogowych. Uczestnikom debaty przypomniano o aplikacji „Moja Komenda” za pośrednictwem, której w bardzo szybki i łatwy sposób mogą pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem tzw.: „pierwszego kontaktu”.

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Głównym tematem zgłaszanych postulatów było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, problem związany ze spalaniem śmieci w piecach czy spożywaniem alkoholu w miejscach, gdzie jest to zabronione obowiązującymi przepisami. Rozmawiano również o możliwości zwiększenia liczby operujących na terenie Jabłonny patroli.

Wnioski i uwagi uczestników spotkania na temat bezpieczeństwa w gminie Jabłonna zostały zapisane. Będą analizowane i wdrażane podczas codziennej policyjnej służby, aby działania podejmowane przez policjantów zwiększały poziom i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Źródło: podkom. J. Stopińska / KPP Legionowo